Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, żona dzisiaj złapała gumę, przyjechałem na miejsce, założyłem dojazdowke i zamieniłem sie z nią samochodami (zeby wracać tym uszkodzonym).

To, ze zapaliła się kontrolka ABS mnie nie zdziwiło. Gorzej, że pod koniec jazdy zapaliła się kontrolka check engine. Na dojazdówce przejechałem 8km, prędkość max 70km/h. Wg mnie jest to dziwne. Może mieć to jakikolwiek związek z kołem dojazdowym?

Jakby ktoś pytał jest to Toyota Yaris pierwszej generacji, rocznik 2000, 1.3 benzyna.

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 10
@lorak_1: i to mnie martwi... Prawdopodobnie nie będę naprawiał 18 letniego złoma, więc jeśli u mechanika pokaże się coś poważnego to raczej auto pożegna się z tym światem.
@brck89 kontrolka od ABS akurat mogła się zapalić ze względu większą liczbę obrotów dojazdówki względem pozostałych. Pewnie dojazdowka ma mniejszą średnicę niż normalne koło. Raczej będzie dobrze po naprawie koła.
@bigger: @lorak_1: jechałem na dojazdówce, więc nie miałem jak przetestować czy jeździ normalnie. Alr wydawało mi się, że tak.

To, że jest to dobry samochód to wiem, mamy go prawie 10 lat. Nie zmienia to faktu, że jest to nasz drugi samochód, głównie dojazdowy do pracy dla żony, ew. na małe zakupy w galerii. Teraz nie jest pewnie wart więcej niż 8k, więc płakać za nim nie będę :)

Ale
Check engine mógł się zapalić przez złe położenie wałków albo wieksze uderzenie w któreś z kół. Ogólnie bez sprawdzenia przez OBD to wróżenie trochę. Wątpię, że coś poważnego - pewnie jakaś czujka ))¯_(ツ)_/¯
Prawdopodobnie nie będę naprawiał 18 letniego złoma, więc jeśli u mechanika pokaże się coś poważnego to raczej auto pożegna się z tym światem.


@brck89: Check engine nie oznacza od razu poważnych napraw. Może być tak że skasujesz błąd i tyle, bez żadnej naprawy. Może być tak że wymienisz jakiś czujnik za kilkadziesiąt zł. Może być cokolwiek taniego.
Jedź go podłączyć pod komputer gdzieś za 50zł i będziesz wiedział. W każdym warsztacie