Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś ustrojstwa (opaska, zegarek?) które będzie w stanie dać mi znać na basenie, że ktoś do mnie zadzwonił czy wysłał SMSa. Jednym słowem coś co w sytuacji alarmowej pozwoli komuś wyciągnąć mnie z wody aby podejść do smartfona zamkniętego w szafce w szatni. Myślę o czymś z microsim co będzie w stanie przetrwać pływanie w basenie. Ktoś coś?

#gsm #plywajzwykopem #kiciochpyta
  • 10
Szukam jakiegoś ustrojstwa (opaska, zegarek?) które będzie w stanie dać mi znać na basenie, że ktoś do mnie zadzwonił czy wysłał SMSa. Jednym słowem coś co w sytuacji alarmowej pozwoli komuś wyciągnąć mnie z wody aby podejść do smartfona zamkniętego w szafce w szatni. Myślę o czymś z microsim co będzie w stanie przetrwać pływanie w basenie. Ktoś coś?

@idaho7:
Twój wpis wygląda na błędny.

Dokąd płyniemy? Opłynięcie dookoła Bałtyku!
Statystyki,
@idaho7: chodzi o pracę (klient, waże przedsięwzięcie) czy jesteś histerykiem, że musisz się natychmiast dowiedzieć o kazdej tragedii w Twoim życiu, na którą i tak nic nie poradzisz będąc wcześniej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jedno i drugie. Pierwsze dla mnie (IT, monitoring infrastruktury, reakcje na awarie) i drugie dla żony (dziecko z opiekunką).
coś co w sytuacji alarmowej pozwoli komuś wyciągnąć mnie z wody aby podejść do smartfona zamkniętego w szafce w szatni.


@idaho7: słuchawki bluetooth całkiem porządnej firmy gubią zasięg jak jestem 4 pokoje dalej, także ogarnij sobie temat przed zakupem czy toto w ogóle będzie chciało działać
Dlatego właśnie szukam czegoś z minisim, aby nie korzystać z blutooth czy wifi, bo to raczej nie zadziała ze względu na odległość i metalową szafkę.
Xiaomi miband2


@pieczarrra: Wodoszczelność IP67, czyli na basen nie bardzo. No i łączność blutooth nie sięgnie z szatni na basenie na samą pływalnię, więc ten typ niestety się nie sprawdzi :(
@rbk17: Vybe to też tylko blutooth, więc problem z zasięgiem. Ale właśnie o coś takiego by mi chodziło, tylko z minisim na pokładzie aby dało się na to np. wysłać SMSa.
@idaho7: no to zostają Ci jakieś zegarki śledzące dla dzieci, tylko nie wiem czy one są w stanie odbierać sygnały, czy tylko nadają pozycję, ale kilka widziałem na sim - pozostaje kwestia użycia w basenie.

pogadaj z ratownikami - jak mają na obiekcie takie miejsce, że zawsze jeden tam musi być to kup coś na blutaczu a telefon z rzeczami zostawiaj w worku obok tego miejsca. zresztą chyba każdy basen ma