Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Po tygodniu urlopu wracam do pracy i od rana chce mi się płakać na samą myśl. Nienawidzę tego miejsca, tych ludzi, nienawidzę wstawać rano. Straszliwie utknęłam i chociaż próbuję zmienić pracę, to interesuje mnie branża, w której ciężko jest dobrze zarobić. W obecnej pracy mam pieniądze za dobre, żeby odejść, za #!$%@?, żeby przełknąć gorycz codzienności. Wysysa to ze mnie energię, nie umiem się zabrać za porządne szukanie pracy.

Wiecie, co jest najgorsze? Że ja najchętniej byłabym kurą domową, uprawiała sobie warzywa w ogródku, gotowała, sprzątała. Nigdy nie miałam parcia na "karierę", bo nie widzę żadnego elementu samorealizacji w 8 godzinach spędzanych a biurze. Większość ludzi ma pracę, a nie karierę, umówmy się, Mi się marzy "kariera" w domu, ale teraz jedna pensja nie wystarcza na utrzymanie dwóch osób, a co dopiero rodziny...

Ech, jakiś taki w #!$%@? pesymizm mnie złapał i nie widzę zbytnio sensu w takim życiu.

#zalesie #praca #pracbaza #depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 19
Wiecie, co jest najgorsze? Że ja najchętniej byłabym kurą domową, uprawiała sobie warzywa w ogródku, gotowała, sprzątała. Nigdy nie miałam parcia na "karierę", bo nie widzę żadnego elementu samorealizacji w 8 godzinach spędzanych a biurze.


@AnonimoweMirkoWyznania: też bym tak chciała, uważam że ogólnie walka o równouprawnienie, edukację, pracę kobiet była słuszna, ale feministki poszły trochę za daleko i teraz już nie ma wyboru, jest przymus, musisz pracować. Kobiety kobietom zgotowały ten
@Milady88: ja tam częściej widzę że to faceci naskakują na niepracujące kobiety, choćby z tej racji że w domu mamusia sprzątała i gotowała i nie wie jeden z drugim ile to jest roboty, zwłaszcza przy dzieciach :P No i do tego nie uznają uprawiania ogródka czy szydełkowania za zainteresowania, bo pasją to może być tylko skakanie bez spadochronu albo loty w kosmos ( )
MglistaSamica: @AnonimoweMirkoWyznania a potem w wieku 40 lat płacz bo mąż zostawił dla młodszej, bardziej ambitnej ( czyt. Pracującej, samodzielnie zarabiającej, do tego zadbanej -sport, i ciągle rozwijającej się (kursy, języki itp) kochanki. I najpierw chciał mieć ,,kurę domowa" a potem nagle się odmienia i chce mieć żonę która idzie na równi z nim w rozwijaniu siebie.
Ps. Można mieć pozycję w pracy czyli jak niektórzy powiedzą ,, zrobić karierę" i
SzklanyDrań: > ja tam częściej widzę że to faceci naskakują na niepracujące kobiety, choćby z tej racji że w domu mamusia sprzątała i gotowała i nie wie jeden z drugim ile to jest roboty, zwłaszcza przy dzieciach :P No i do tego nie uznają uprawiania ogródka czy szydełkowania za zainteresowania, bo pasją to może być tylko skakanie bez spadochronu albo loty w kosmos ( )

@
OP: Straciłam ten kod aktywacyjny, ale OP here:

@VeloDron: mam niebieskiego, jeśli o to Ci chodzi, po prostu nie zarabia na tyle dużo, żeby nas utrzymać, ale nie zamierzam szukać faceta dla pieniędzy, no żałosne
@nacpanazielonka: mam dokładnie takie samo zdanie i juz wiele razy się nasłuchałam, że jestem taka i owaka ;)
@Milady88: Różnie. Mojemu by nie przeszkadzało, ale niestety nie wszystko poszło po naszej myśli jeśli
OP: a potem w wieku 40 lat płacz bo mąż zostawił dla młodszej, bardziej ambitnej ( czyt. Pracującej, samodzielnie zarabiającej, do tego zadbanej -sport, i ciągle rozwijającej się (kursy, języki itp) kochanki. I najpierw chciał mieć ,,kurę domowa" a potem nagle się odmienia i chce mieć żonę która idzie na równi z nim w rozwijaniu siebie.
Ps. Można mieć pozycję w pracy czyli jak niektórzy powiedzą ,, zrobić karierę" i jednocześnie