Wpis z mikrobloga

Uwaga partacze i druciarze, w moim złomie odchodził mocno klar z dachu, że już ledwo co go było. Pojechałem wszystko papierem wodnym 1000, oddtluscilem i polakierowalem. Tylko że wydaje mi się że za mało lakieru poszło i się nie rozlał przez co jest taki jakby matowy. Nie chce kłaść Klaru i wymuszać połysk bo chce żeby baza była już z połyskiem. Warto kupować drugą puchę? Bo nie wiem czy to coś da jak naleje więcej lakieru bo tam gdzie go więcej psiknalem to tak nawet to w miarę wyszło. Ofc jest jakiś 2h po malowaniu ale już teraz widać że lusterka nie będzie.
#lakiernictwo #mechanikasamochodowa #blacharstwo #motoryzacja
Pobierz SuchyArbuz - Uwaga partacze i druciarze, w moim złomie odchodził mocno klar z dachu, ...
źródło: comment_5G6hbe89hui4c6KWpwzogf2RnfQyATpD.jpg
  • 24
@SuchyArbuz: szczerze? Kupiłbym chyba czarną folie (matową czy tam jaką) i okleił nią dach. Raczej bez problemu sobie z tym poradzisz bo powierzchnia prawie płaska. Najprostsze rozwiązanie, a w dodatku będziesz miał mały "tuning" :D.
bo chce żeby baza była już z połyskiem.


@SuchyArbuz: Nie słyszałem o takich bazach koloru. Zawsze daje się klar. Chyba że to nie baza, tylko akrylowy gotowy lakier. Sama baza ci wypłowieje od słońca szybko.
100ml bazy nie wystarczy na cały dach, tym bardziej że trzeba położyć 2 warstwy.
Teraz to proponuje przeszlifować na mokro papierem 2000, odtłuścić i lakierować jeszcze raz. Po 15 minutach nałóż klar i na drugi dzień
@granatowawolowina: z tą bazą chodziło mi właśnie o to żeby uzyskać jak najlepszy połysk poprzez rozlanie lakieru, a klar był tylko dodatkiem do wyciągnięcia koloru, lepszego połysku i ochrony przed uv. Pucha miała 275ml, no ale w tym pewnie tylko 100ml więc w piątek jadę jeszcze po jedną i powiem żeby mniej utwardzacza dali.
powiem żeby mniej utwardzacza dali.


@SuchyArbuz: utwardzacz ma być w ilości odpowiedniej do ilości bazy. Ani mniej, ani więcej. Dodaje się tzw. przyspieszacza, żeby szybciej wiązał lakier. Niech dodadzą rozcieńczalnika do bazy, to się lepiej rozleje. Też nie wiem ile go dają przy dorabianiu bazy.
Powodzenia.
@SuchyArbuz: Rozmawiałem dziś z kolegą lakiernikiem i wyjaśnił mi, że możesz lakierować samą bazą (nie akrylową), ale ona jest sztywna i łatwo odpryskuje i nigdy nie będzie się błyszczała. Dlatego do jej zabezpieczenia kładzie się akrylowy klar. Za bazę płaci ok. 25zł/100ml pod kompresor. Do tego dodaje utwardzacz w odpowiedniej proporcji oraz rozcieńczalnik. Ale możesz lakierować samą "bazą" akrylową która już zawiera klar (to muszą ci już dorobić). On dodaje do