Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może mi pomóc w wyborze #klimatyzator #split do mieszkania? Nie wiedziałem, że to taki ciężki temat. Niby wiem na jakie dane zwracać uwagę, ale poszukiwanie najbardziej optymalnego rozwiązania to jakaś katorga. Być może ktoś już przez to przebrnął i chciałby się pochwalić jaki model oferuje najlepszy kompromis pomiędzy ceną zakupu, jakością i ceną eksploatacji?
#klimatyzacja #mieszkanie #pomocy
  • 9
  • Odpowiedz
@Drogomir: wszystko zależy od metrażu i oczekiwań. Czy chcesz grzać zimą, czy tylko chłodzić latem, ile pomieszczeń pod tego splita (poniżej trzech niekoniecznie musi się to opłacać). Jeśli wielka płyta to mogą być też problemy z montażem. Najlepiej zamów sobie wizytę jakiegoś instalatora na rozeznanie. Robią to za darmo.
  • Odpowiedz
@Hans_Olo: najniższa moc, bo i mieszkanie małe, interesuje mnie tylko chłodzenie, pomieszczeń powiedzmy 4, ale klimatyzator ma być tylko w największym. W jaki sposób może się to nie opłacać, tzn. jaka jest alternatywa?
  • Odpowiedz
@Drogomir: @Hans_Olo: słyszałem różne opinie, czy klimatyzator w największym starczy. Czy schładzanie największego spowoduje, że w innych też będzie chłodniej, czy tylko pogorszy sprawę i zwiększy dyskomfort?
  • Odpowiedz
@Drogomir: Jak masz tylko dwa pomieszczenia, to może wyjść taniej, a i miejsca jakoś dużo więcej to nie zajmie. Split musi być na zewnątrz, nie w mieszkaniu.
@radekrad: sam mam w przedpokoju jedną końcówkę, która jest naprzeciw sypialni i po jakimś czasie wystarcza na oba, a z boku są jeszcze dwa pomieszczenia i też są dość chłodne, ale nie ma co liczyć na full efekt.
  • Odpowiedz
Split musi być na zewnątrz, nie w mieszkaniu


@Hans_Olo: raczej jedna część tu, a druga tam, dlatego "split". Gdybym sądził, że obie części mają być w mieszkaniu, to bym wydedukował, że wystarczy otworzyć lodówkę... ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wyjaśniłeś co to znaczy "poniżej trzech niekoniecznie musi się to opłacać". Nie widzę bardziej sensownego sposobu na chłodzenie - albo zamontuję splita, albo będę się gotował latem. Powierzchnia
  • Odpowiedz
@Hans_Olo: @Drogomir: w ogóle temat klimatyzacji jest... dziwny. Kupując multisplit na 2/3 pomieszczenia wychodzi w zasadzie 2/3 razy drożej niż split na jedno :/ Właśnie się waham, czy montować w jednym pomieszczeniu czy we wszystkich trzech. Ale skłaniam się raczej ku trzem, bo ostatnie piętro i może być latem gorąco...
  • Odpowiedz
@michalpiec: wziąłem multi split Gree i chyba była to dobra decyzja. Nie wiem czy jest sens dopłacać do jakiegoś bardzo drogiego modelu, skoro klimatyzacji używa się może 10-60 dni w roku. Na pewno warto wziąć we wszystkich pomieszczeniach, bo miałem wrażenie, że temperatura z jednego do drugiego pomieszczenia to się dość powoli przenosi
  • Odpowiedz