Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam gravela z mocowaniem na bagażnik, do którego wejdzie szersza opona (40-42). Mile widziana rama cromoly. Author Ronin ma fajny osprzęt, ale podobno rdzewieje, Fuji Jari 2.3 ma dziwne połączenie Alivio i Sory, do tego korbę na kwadrat, a Fuji Touring bar endy zamiast klamkomanetek. Marin Four Courners wygląda ciekawie, ale dziwna geometria i osprzęt średnio do mnie przemawiają.

Służyć ma do dojazdów do pracy (15 km asfaltem), popołudniowych wypadów za miasto (szutry, do 50 km) i dwa razy w roku wyjazd z sakwami na tydzień. Geometria może być nieco bardziej sportowa, niekoniecznie typowo trekkingowa.
Budżet do 5k, wzrost 180, przekrok 86.

#rower #gravel #bikepacking
  • 6
Marin Four Courners


@vare: szczerze mówiąc nie wiem czy kupisz coś lepszego teraz? Ja w zeszłym roku jak nie było jeszcze tego Marina kupiłem sobie Holdsworth Stelvio, ale tam kapcia 40-42 nie wepchniesz. Ronin podobno od tego roweru ma być na innych rurkach.

No i Marin ma 3x9 co przy obładowaniu sakwami może się jednak przydać. Żałuję, że dopiero w tym roku miał premierę, bo teraz nie będę zmieniał raczej :(
@geuze dzięki za pomoc, na Allegro udało się upolować Specialized Sequoia Elite w praktycznie idealnym stanie za 5200. Marina jednak i tak poszukam w okolicy do przymierzenia, różowemu w końcu umarł marketowy MTB i nie będę musiał więcej reanimować trupa, jedziemy po coś nowego ( ͡º ͜ʖ͡º)
Specialized Sequoia Elite


@vare: dobrze to wygląda nie powiem. Jak w dobrym stanie to nic tylko brać. Ja za swoją nówkę zapłaciłem znacznie mniej, to już poza mój budżet - jeżdżę cały rok i byłoby mi szkoda. Chociaż byłem o krok od kupienia Treka 520.
@geuze piękny jest, ale te bar endy nie pasują mi zupełnie do szybkiej jazdy przez miasto. Co innego leniwa podróż, gdzieś dalej od cywilizacji...

Chociaż wtedy Fuji Touring, albo starszą wersję Treka, i v-brake wolałbym mieć, bo brak modulacji lepszy od całkowitego braku hamulca jest ( ͡º ͜ʖ͡º)
@vare: teraz mając Sorę nie wyobrażam sobie tych manetek w w Treku szczerze mówiąc. Cieszę się, że w końcu wybrałem to co wybrałem bo po zimie nieźle dostał po tyłku, rama miejscami poobijana od ulocka... Szkoda by było Treka, bo kosztuje 2x tyle xD