Wpis z mikrobloga

  • 4
Miałem windowsa na dysku SSD i ubuntu na dysku HDD + trochę plików z windowsa również na tym HDD. Zachciało mi się zamienić ubuntu na Manjaro, więc w czasie instalacji tego systemu usunąłem ubuntu, by zrobić miejsce na Manjaro. Musiałem stworzyć w tym miejscu dwie partycje, jedna normalna na EXT4 na system, a druga kilkaset MB FAT32 ze ścieżką /boot/efi (tak mi poradził @fervi), bo inaczej wyskakiwał błąd.

Efekt jest taki, że Manjaro działa, ale w grubie nie mam windowsa do wyboru. Komenda na update gruba nie pomogła. Pliki z windowsa wydają się nietknięte. Ogólnie jakiś problem z EFI/UEFI chyba.
#linux #manjaro
Kliko - Miałem windowsa na dysku SSD i ubuntu na dysku HDD + trochę plików z windowsa...

źródło: comment_QhzE5X0mZIXzj6KHLHjxvunJA7E7NjaS.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kliko: jak masz windowsa na uefi to musisz wylaczyc safety boot w biosie i na czas instalacji sszybkie urucvhamianie w windowsie... kiedys takj bylo z manjarto i mozliwe ze nadal tak jest
  • Odpowiedz
@lesio: Tak czułam, że to ty coś kombinowałeś, ale skasowało powiadomienie. Za późno, jestem po kolacji i już trochę wina wypiłam, dziś odpada ^^
  • Odpowiedz