Wpis z mikrobloga

Jak długo był Alfie na tym podtrzymaniu życia? I co się zmieniło w jego stanie, że postanowiono to przerwać akurat w tym momencie?


@Protamina: Alfie został przyjęty do szpitala z podejrzanie wyglądajacym atakiem padaczkowym pod koniec 2016 roku. W ciągu kilku dni jego stan gwałtownie się pogorszył, chłopiec zapadł w śpiączkę. Kilka miesięcy lekarze próbowali ustalic
a) co mu jest
b) jak to leczyć
niestety bezskutecznie. Stan chłopca pogarszał sie z
@to_juz_przesada i jeszcze jedno, na podstawie "procenta istoty białej" zdecydowali się o odłączeniu respiratora? Zupełnie tego nie rozumiem. To jest jakaś granicą procentowa? I czemu akurat istotę białą biorą pod uwagę, a nie szarą?
@MatPL1122 o śmierci mózgu to wiem jak się stwierdza. Ale tutaj padają argumenty jakiejś procentowości istoty białej rozpoznanej w RTG, co tylko dowodzi o tym, że ludzie nie mają pojęcia o czym mówią, a wydają ostre sądy.

Bardzo przykra jest ta sprawa małego chłopca i szkoda, że tak tragicznie się skończyła.
i jeszcze jedno, na podstawie "procenta istoty białej" zdecydowali się o odłączeniu respiratora? Zupełnie tego nie rozumiem. To jest jakaś granicą procentowa? I czemu akurat istotę białą biorą pod uwagę, a nie szarą?


@Protamina: A gdzie ja napisałam, że to był powód? Pytałeś o zmiany, to odpowiedzialam- neurodegeneracja istoty białej, to była główna zmiana w strukturze mózgu. Mówili o niej biegli sądowi.

Chłopiec był w stanie wegetatywnym, stwierdzono śmierć mózgową i
@to_juz_przesada bardzo przykra sprawa i współczuję rodzicom tragedii.

Nie mam zamiaru się spierać, gdyż nie mam pojęcia o tej sprawie (wy również macie tylko medialne doniesienia, a zero dostępu do jego dokumentacji medycznej).

Bardzo mi szkoda tego maluszka.
bardzo przykra sprawa i współczuję rodzicom tragedii.


@Protamina: Ja również, mam nadzieję, że zostaną objęci odpowiednią opieką.

Nie mam zamiaru się spierać, gdyż nie mam pojęcia o tej sprawie (wy również macie tylko medialne doniesienia, a zero dostępu do jego dokumentacji medycznej).


@Protamina: No ja tam wierzę biegłym, którzy mieli do niej dostęp i w orzeczenia sądu.