Wpis z mikrobloga

@arsaya jakie on miał zmiany w mózgu?
Żyjemy naprawdę w czasach ostatecznych i cywilizacji śmierci. W leczeniu Alfiego było najwyraźniej kilka błędów, odłączanie od respiratora wbrew woli rodziców to zwyrodnialstwo...
Skoro to była choroba genetyczna i lekarze wiedzieli, że rokowanie jest tragiczne to po co go w ogóle podłączali do respiratora? Żeby go potem odłączyć? Ktoś mógłby wyjaśnić?
@jaqubte Nam łatwo mówić w domowym zaciszu co powinno być zrobione i jak, dlatego staram się nie oceniać tych lekarzy.
Jak długo był Alfie na tym podtrzymaniu życia? I co się zmieniło w jego stanie, że postanowiono to przerwać akurat w tym momencie?
Myślę, że ta zadyma urosła na cały świat też ze względu na złą komunikację pomiędzy lekarzami, a rodzicami i brak empatii.
@jaqubte skoro nie masz dostępu do dokumentacji to jak możesz być pewny, że nie było możliwości leczenia i że to włoski szpital się pomylił a nie brytyjski?
Ja mam wykształcenie medyczne i nie mam takiej pewności jak ty.
@jaqubte skąd info o tych 80 procentach mózgu? Ciągle ludzie podają te procenty, kto wam to powiedział?
Nie odbieraj tego jako atak, nie śledziłam tej sprawy za bardzo, zastanawiam się tylko skąd ta pewność i mocne sądy, skoro macie tylko pobieżne informacje medialne nasączone polityką.