Wpis z mikrobloga

Nigdy nie dałem nawet lekkiego klapsa swoim dzieciom, nie podnoszę też nigdy na nich głosu. Jestem nienormalny? Bo właśnie tak o mnie powiedziała moja siostra.

Dodam że w dzieciństwie dostawaliśmy lanie od rodziców za byle pierdołę.
#pytanie #dzieci
  • 91
  • Odpowiedz
@SpietyMirek: Na głowę mi nikt nie wchodzi. Po prostu jak są niegrzeczni wchodzę i zabieram TV, laptopa, tableta, playstation z pokojów i daje im klocki, kredki i kolorowanki mówiąc spokojnie, że gdy zachowują się jak trzylatki, będę żyć jak trzylatki.
  • Odpowiedz
  • 267
@lakukaracza_ czyli nie stosujesz kar które stosowali na tobie twoi rodzice, jednocześnie ucząc dzieci, że elektronika jest nagrodą za dobre zachowanie, a kredki, kolorowanki i klocki są karą...
Używając tego toku rozumowania zgadnij, czego nigdy nie zobaczą twoje wnuki a do czego będą miały nieograniczony dostęp nawet jak będą niegrzeczne ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 66
@lakukaracza_ Popieram bardzo, inne niż siłowe rozwiązania. Tylko o co chodzi? Klocki kredki i kolorowanki to ma być kara? To są narzędzia małych dzieci bo później to już tylko sama elektronika? Strasznie dziwne, bo nawet dorosłym poleca się kredki i kolorowanki.
  • Odpowiedz
  • 93
@lakukaracza_ W cywilizowanych krajach nikt nawet się nie zastanawia nad tym czy dać klapsa czy nie. Natomiast u nas dalej są osoby popierające kary cielesne pomimo ogromnej liczby badań pokazujących ich negatywny wpływ na rozwój psychiczny dziecka. Więc nie, nie jesteś nienormalny i powiedz siostrze żeby się ogarnęła.
  • Odpowiedz
@trustME:
W sumie tak. Jeden tylko zamiast ps4 ma ps3. Ja w ich wieku miałem patyk co robił zamiennie za karabin i miecz i nie uważam, że miałem dobre dzieciństwo. Kiedy mają grać w gry jak nie teraz? Jeszcze przyjdzie czas, że życie ich dopadnie. Oceny w szkole mają bdb, a zamiast siedzenia przed TV i tak jak mają wybór wolą biegać po podwórku.
  • Odpowiedz
  • 128
@lakukaracza_ pamiętaj że jeśli rodzic ucieka się do klapsów i innych kar fizycznych to świadczy jedynie o tym że nie umie sobie poradzić z własnym dzieckiem w bardziej cywilizowany sposób. Dzieci to też ludzie tylko że tacy mali, nie zasługują na przemoc tak samo jak nie zasługuje na nią twoja żona czy ktokolwiek inny.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: no #!$%@? nareszcie ktoś normalny. Co to za facet, który nie ma autorytetu swoich dzieci, a posłuszeństwo wymusza biciem. Najpierw nie interesują się dziećmi a potem płaczą, że gówniak nie słucha.
  • Odpowiedz
Dzieci to też ludzie tylko że tacy mali, nie zasługują na przemoc


@bluberr: no chyba że są #!$%@?ętymi #!$%@?, zawsze w przedszkolu jest jedno takie dziecko co gryzie i bije bez powodu xD to wtedy nie
  • Odpowiedz