Wpis z mikrobloga

Nigdy nie dałem nawet lekkiego klapsa swoim dzieciom, nie podnoszę też nigdy na nich głosu. Jestem nienormalny? Bo właśnie tak o mnie powiedziała moja siostra.

Dodam że w dzieciństwie dostawaliśmy lanie od rodziców za byle pierdołę.
#pytanie #dzieci
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W sumie tak. Jeden tylko zamiast ps4 ma ps3. Ja w ich wieku miałem patyk co robił zamiennie za karabin i miecz


@lakukaracza_: jednym słowem leczysz swoje kompleksy na swoich dzieciach
zgadnij co one będą leczyły na swoich dzieciach?
  • Odpowiedz
@TwojStaryToKorniszon: Nie uważam tego za leczenie kompleksów. Po prostu uważam, że dzieciństwo jest jedno i niech sobie je przeżyją jak najlepiej. Zresztą już pisałem, że wcale dużo przed TV nie siedzą, jak jest pogoda to cały dzień na podwórku biegają.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: czy dobrze wychowałeś swoje dzieci to będzie można ocenić za 20-3 lat najwcześniej
jeżeli rodzic pisze - bo ja nie miałem - to jest to ewidentne leczenie swoich kompleksów, czegoś ci brakowało, do dzisiaj stanowi to zadrę
sam piszesz w swoich wpisach - nie biję dzieci bo mnie bito za każdą pierdołę
moje dzieci mają wszystko bo ja miałem patyk
itd itp
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Jakiś klaps to jedno a ciągłe darcie ryja to drugie. Choć źle w domu nie miałem to nauczyłem się jednego jak używasz krzyku czy przemocy to znaczy, że brakuje ci argumentów i ponoszą cie emocje.
  • Odpowiedz
rozpieprza mnie ta logika zawsze. Rodzice mnie traktowali fatalnie - wyrosłem na porządnego i rozsądnego człowieka - ja będę swoje traktował swoje dzieci całkiem inaczej, to skuteczniejsze! I potem mamy kolejne pokolenie rozwydrzonych, rozpieszczonych zjebów.


@deccan: Jedynym zje#$em jesteś tu Ty. Czarnolisto
  • Odpowiedz
Po prostu jak są niegrzeczni wchodzę i zabieram TV, laptopa, tableta, playstation z pokojów i daje im klocki, kredki i kolorowanki mówiąc spokojnie, że gdy zachowują się jak trzylatki, będę żyć jak trzylatki.


@lakukaracza_: zajebiste :D jak moje podrosną (obecnie level 2,5 i 0,7) to też tak będę.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ Wszystko zależy od Twojego zachowania w chwilach kiedy coś złego zrobią, ale już wyczytałem więc mogę się wypowiedzieć. Jeżeli rzeczywiście jesteś tak konsekwentny jak to opisałeś wyżej i zabierasz im np konsole, to wychowujesz po prostu idealnie, nie krzyczysz, a mimo to jesteś konsekwentny i dzieciaki wiedzą, że za złe czyny czekają konsekwencje.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Niech mi ktoś powie, o czym myślą rodzice, którzy karzą dzieci cieleśnie, bo chyba nie o tym, że poprawi to komunikację między nimi. Jasne, dziecko pewnie będzie się pilnować przy rodzicu, ALE tylko przy nim. Z doświadczenia powiem, że rzeczy, za które dostawałam w tyłek zaczęłam robić poza polem widzenia rodziców i bynajmniej nie zaczęłam czuć respektu, a strach i z roku na rok traciłam coraz więcej szacunku. Nie
  • Odpowiedz
Po prostu jak są niegrzeczni wchodzę i zabieram TV, laptopa, tableta, playstation z pokojów i daje im klocki, kredki i kolorowanki mówiąc spokojnie, że gdy zachowują się jak trzylatki, będę żyć jak trzylatki


@lakukaracza_: podpowiedz co mam zrobic jak moje dzieci sa niegrzeczne a nie ma czego zabrac, bo tv/laptop/tablet/playstation brak, a maja wlasnie klocki kredki i kolorowanki.
  • Odpowiedz