Wpis z mikrobloga

Nigdy nie dałem nawet lekkiego klapsa swoim dzieciom, nie podnoszę też nigdy na nich głosu. Jestem nienormalny? Bo właśnie tak o mnie powiedziała moja siostra.

Dodam że w dzieciństwie dostawaliśmy lanie od rodziców za byle pierdołę.
#pytanie #dzieci
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rodzice mnie traktowali fatalnie - wyrosłem na porządnego i rozsądnego człowieka


@deccan: Rodzice mnie traktowali fatalnie, pomimo tego wyrosłem na porządnego i rozsądnego człowieka

zabrakło Ci czegoś
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: prawidłowo, stanowczość jest ważniejsza i skuteczniejsza od przemocy. Mój kumpel tak wychował dziecko, na dzisiejsze standardy pewnie ktoś by powiedział że "surowo, powściągliwie", ale bez bicia, czy coś. Po prostu dzieciak wiedział, że krzyk i płacz to nie jest sposób na osiąganie celu, bo jak chce coś dostać od rodziców, to musi dać coś od siebie, zamiast ryczeć. Do tego za dobre zachowanie, pomoc rodzicom, czy na urodziny itp
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ Dla dziecka karą powinna być chwila samotność na przemyślenie swojego działania, a nie klocki i kredki xD
Jeśli w twojej głowie są tylko opcje uczenia dzieci przemocy albo uczenia że elektronika jest najważniejszą wartościach w życiu to gratuluję.
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: To, że moje dzieci wolą playstation od kolorowanki ma świadczyć o tym, że elektronika jest najważniejszą dla nich wartością? Moim zdaniem jedynie świadczy to o tym, że wolą grać niż kolorować. Mają masę zajęć ważniejszych dla nich od gier począwszy od zajęć na basenie, a na kółku szachowym kończąc.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: wyobraźmy sobie, że zamieszał z nami inny człowiek, taki kark, bicek 60cm.
I za każdym razem jak nam, doroslym, coś się nie uda, zbijemy szklankę to kark podchodzi i spuszcza nam w------l. Byłoby to dziwne, frustrujące i wzbudzające niepokój. A tak to wygląda z perspektywy dziecka.
  • Odpowiedz
Po prostu jak są niegrzeczni wchodzę i zabieram TV, laptopa, tableta, playstation z pokojów i daje im klocki, kredki i kolorowanki mówiąc spokojnie, że gdy zachowują się jak trzylatki, będę żyć jak trzylatki.


@lakukaracza_: Dobre, serio. Zapamiętam to sobie jak będe miał dzieci.
  • Odpowiedz
Po prostu jak są niegrzeczni wchodzę i zabieram TV, laptopa, tableta, playstation z pokojów i daje im klocki, kredki i kolorowanki mówiąc spokojnie, że gdy zachowują się jak trzylatki, będę żyć jak trzylatki.


@lakukaracza_: świetny patent, muszę go zapamiętać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@MinnieMouse0: To, że moje dzieci wolą playstation od kolorowanki ma świadczyć o tym, że elektronika jest najważniejszą dla nich wartością? [...] Mają masę zajęć ważniejszych dla nich od gier począwszy od zajęć na basenie, a na kółku szachowym kończąc.


A jednak karzesz ich zabierając właśnie elektronikę, a nie zakazując chodzenia na basen czy kółko szachowe. ( )
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: tak się zachowujesz jak te wszystkie MADKI na forum, gdy pytają: masz dziecko???? Masz dzieci???? Jakby człowiek bezdzietny nie mógł się wypowiedzieć w temacie. Każdy z nas był dzieckiem i wie, jak się dzieci potrafią zachować. Idąc twoim tokiem rozumowania, nauczyciele tez powinni mieć dzieci, bo jak nie maja, to co robią w szkole?
  • Odpowiedz
@Bleck: Bo jest taka święta zasada natychmiastowości kary. Nie zakaże dziecku basenu za trzy dni bo to nie spełnia tej zasady.

@femcia: Pewnie masz racje. Po prostu byłem zdziwiony, że ktoś nie chce dla swoich dzieci fajnego dzieciństwa w imię sam nie wiem czego.
  • Odpowiedz