Wpis z mikrobloga

Czemu religianci i inne umysłowo ograniczone osobniki tak wspierają nekrofilię? Dzieciak jest martwy a rodzice i prawackie ułomki używają jedno zwłok do mentalnej masturbacji.
#alfieevans #uk
  • 89
  • Odpowiedz
@teoria_wielkiego_przegrywu
Włoscy specjaliści podjęli się tylko tego, aby podtrzymywać go sztucznie przy życiu.
Nie, nie mają takiego prawa jeżeli staje się to uporczywą terapią.
Jeśli rodzice mają inne poglądy w kwestii np. przetaczania krwi albo szczepionek to już jest ok? Dziecko może nie dostać przeszczepu, bo takie są poglądy rodziców?
Czasami trzeba podjąć bardzo trudną, nijak moralną decyzję. I od tego są bezstronni lekarze, by zrobić coś, czego jego rodzice nie są
  • Odpowiedz
@Koritsu A kto w takim razie stwierdza, że to będzie uporczywa terapia szkodzącą dziecku, skoro są lekarze, którzy tego podtrzymywania przy życiu chcą się podjąć? Jeśli jest choć jeden lekarz, który uważa, że jest w stanie pomóc/podtrzymać dziecko przy życiu to rodzice powinni decydować. Sorry, ale nie zgadzam się, żeby to państwo decydowało w takich przypadkach.

Przykłady przetaczania krwi albo szczepionek są trochę nietrafione, bo to dokładnie przeciwna sytuacja. Piszesz o przypadkach,
  • Odpowiedz
@Mr_RIP: Sprawa Alfiego dotyka po prostu dość drażliwego tematu jakim jest decydowanie przez rodziców co do tego co jest w najlepszym interesie dziecka. Z punktu widzenia medycyny dziecko jest praktycznie martwe, mózg prawie nie funkcjonuje i nie ma szans na poprawę. Z punktu widzenia rodziców - to dalej ich dziecko, członek rodziny i zostawienie go nie wchodzi w rachubę. dla nich rachunek jest prosty - będą o nie walczyć, ignorować wszelkie
  • Odpowiedz
@teoria_wielkiego_przegrywu
Sąd to stwierdza, chroniąc swojego obywatela jako człowieka.

Trochę źle to ujęłam, przyznaję się. Niemniej chodziło mi o to, że nie powinniśmy powoływać się na "poglądy rodziców", a na opinię wykształconych specjalistów.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Mr_RIP: parę lat temu w rodzinie znajomego dzieciak miał wypadek. Skończyło się to śmiercią pnia mózgu mimo tego że organizm doskonale funkcjonował. Rodzice chcąc nie chcąc musieli posłuchać lekarzy i odłączyć dzieciaka od zasilania. Wszystko to działo się w Polsce i jakoś nie słyszałem informacji o tym że lekarze z całego świata będą chcieli podtrzymywać go przy życiu...
  • Odpowiedz
@sorek: Sorek, serio?
Wiekszosc tych "cudów" to wysrywy tabloidów.
Lekarze mowili od poczatku ze moze pooddycha 5 minut a moze 5 miesiecy. Po odlaczeniu owszem oddychal ale z tego co mi wiadomo rodzice robili juz kilka reanimacji usta usta.

Co do Twojej sugestii ze "ale jakto musku nie ma a oddycha". Chlopie wez podrecznik od Bio z klasy 5 czy tam 6 podstawowki i poczytaj jak dziala i jak jest skonstruowany,
  • Odpowiedz
@Koritsu: Chroniąc obywatela poprzez zakończenie jego życia? Krytykowanie rodziców w tej sytuacji to zwykłe świństwo bo sytuacja jest ekstremalnie trudna. Co do meritum to ciężko ocenić, ale to że nie pozwolili na podróż do Włoch to zwykłe świństwo. W takich sytuacjach powinni decydować rodzice. Dziwi mnie natomiast kościół: dla mnie podtrzymywanie życia na siłę nie ma za wiele wspólnego z wiarą i brak akceptacji dla śmierci i przemijania jest wręcz antychrześcijański.
  • Odpowiedz
@lsh: trafiłeś w sedno. Ta sprawa jest przepychanką napompowaną sztucznie przez środowiska madko-kato-niewiemkuźwaco a zdjęcia tego biednego dzieciaka już są dosłownie wszędzie i nie jest to umieranie z godnością (czy nawet "chorowanie" z godnością dla tych, którym się wydaje, że mu mózg jednak odrośnie).
Ja doskonale rozumiem jak wielkie emocje ta sprawa może budzić - też mam niewiele starsze dziecko, nieuleczalnie chore i żyję ze świadomością, że mogę być w podobnej
  • Odpowiedz
Pełno we wpisach o tym temacie agresywnych wypowiedzi kamuflujących się jako logiczne i obiektywne, ale jeśli kiedyś już przeczytało się czyjś komentarz,
to okazuje się, że wynikają one z subiektywnych poglądów a nie pochylenia się nad sprawą.
Taki przykład:
https://www.wykop.pl/wpis/30817375/#comment-109303959
https://www.wykop.pl/wpis/30817375/#comment-109305027
https://www.wykop.pl/wpis/30051235/#comment-106693623
https://www.wykop.pl/wpis/30823011/#comment-109303473
  • Odpowiedz
@Captain90: usun konto trollu. Co w tych wpisach jest "agresywnego". Czy ktos zostal obrazony? Jesli cos jest logiczne i obiektywne to takie jest po #!$%@? stawiasz jeszcze znaki zapytania czy snujesz konspiracje? Jestes skonczonym idiotom i nie porazdzisz sobie w zyciu. Zegam.

@Koritsu widze, ze typowi wyzej strasznie sie nudzilo i poprzegladal sobie twoje wpisy. Szkoda, ze nie mial jaj zeby Cie zawolac mimo, ze to zielonka.
  • Odpowiedz
@bacteria:
Twoich za to i Mr_RIP mi się nie chciało, choć mogą być tam podobne rzeczy. Dziwnym zbiegiem okoliczności luźny stosunek do aborcji łączy się z luźnym stosunkiem do eutanazji. Strasznie mi się nudziło, nawet jakbym ich wcześniej nie znał, literalnie pierwsze strony.
Sprowadzanie dziecka (czy cudzego czy swojego) do rzeczy, męczarni i problemu finansowego, podczas gdy w sprawie należy zachować delikatność,
bo jej brak w przyszłości przesunie granicę dalej najpierw
  • Odpowiedz
@Captain90:

Dziwnym zbiegiem okoliczności luźny stosunek do aborcji łączy się z luźnym stosunkiem do eutanazji.

To się nazywa liberalizm, kolego. Lubię mieć wybór, że jeśli będę leżeć i srać pod siebie, patrząc tylko w sufit, to chciałabym jak najszybciej i bezboleśnie opuścić ten smutny jak #!$%@? świat.

w przyszłości przesunie granicę

Tak, tak, tak, stara śpiewka xD Najpierw ciężko chorych, potem starych, potem przeciwników systemu, mhm, mhm. Słychać takie #!$%@? za
  • Odpowiedz
@Koritsu:
Liberalizm? Chyba pseudoliberalizm. Byli już tacy co w imię "wolności" i "sprawiedliwości" wyzwalali lud pracujący miast i wsi (czy tego chciał czy nie). System jednak okazał się skrajnie niewydolny, ale rewolucjoniści istnieją nadal, bo bez przenicowania systemu nie znajdą dla siebie wygodnej niszy w uporządkowanym świecie. Dlatego na cel wzięto LGBT, robiąc im niemal tyle krzywdy (chociaż trochę innego rodzaju) ile robili zwykłym ludziom czerwoni rujnując życia i majątki. Bo
  • Odpowiedz