Wpis z mikrobloga

Mirki, auto szarpie na gazie od 4tys obrotów a jak dłużej go przycisnę powyżej 4tys to się przełącza na benzyne. Wymieniłem wczoraj świece na nowe ngk i przewody na sentech jakieś. Miałem trzy oryginalne od BMW i jeden był od VAGA, jakiś druciarz założył i przy wymianie świec ten od VAGA się połamał. Teraz gazownik mi wymienił filtry i auto trochę lepiej jedzie ale dalej szarpie od 4tys obrotów. Instalacja BRC, nie mieli sprzętu żeby wyregulować jej tam i podobno najbliżej serwis autoryzowany jest w Kępnie, ew. Gdzieś we Wrocławiu mam poszukać(zna ktoś z #wroclaw serwis który to wyreguluje?). Czasami jak wysiadam z auta i łapie się drzwi to mnie prąd kopie, może to być wina przebicia? Nie wiem gdzie mam go szukać. No i auto to BMW E36 1997 m43b16.
#motoryzacja #bmw #gaz #lpg #mechanikasamochodowa #wroclaw
  • 23
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz: a co do przebijania to ciekawe, mnie akurat BMW nigdy nie kopło - może któraś cewka jest walnięta? Na komputerze wywala Ci bład czy może któryś konkretny cylinder dostaje misfire?
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz: to spróbuj sobie ELM kupić na bluetooth i zobaczysz. Bez błędów ciężko cokolwiek stwierdzić a przy przerywaniu najczęściej pokazuje misfire.
  • Odpowiedz
  • 0
@damian_co_dalej powiedział że BRC nie idzie u niego podpiąć więc nie wiem co tu zabawnego, kiedyś mechanik mi tylko podpinał kompa bo mi się poducha pali, prócz poduchy żadnych błędów nie było. Musiałby jeszcze raz na odpalonym silniku sprawdzić.
  • Odpowiedz
  • 1
@SuchyArbuz wygenerowalbys. Jest taka możliwość że to od tarcia. Szczególnie jak jeździsz w adidasach czy czymś z grubsza podeszwa. Oczywiście przyczyna może być inna.
  • Odpowiedz