Wpis z mikrobloga

nintendo pozamiatało po raz kolejny!
Pierwszy rok Switcha. Niemal 18 milionów konsol.
Więcej niż PS4 w pierwszym roku (~16 mln).
Więcej niż Wii U przez cały swój żywot (~13,5 mln).
Więcej niż Xbox One w pierwsze dwa lata (~16-18 mln).
Cieszy też 10.4 mln (!) dla Super Mario Odyssey.
#nintendo #ps4 #xboxone #konsole #niemoje
Pobierz ChytryPredator - nintendo pozamiatało po raz kolejny!
Pierwszy rok Switcha. Niemal 1...
źródło: comment_wV0V703KbeSC18kbTgtobo0f5HE73euu.jpg
  • 47
No a Sony? Ich konsole były piracone do bólu co ostatecznie zaowocowało ich ogromną popularnością.


@Vader-Poland: To nie jest ta sama sytuacja. Dla Sony i Microsoftu wejście na nowe rynki jest łatwiejsze i mniej ryzykowne z tego względu, że konsole i gry to tylko z jeden z wielu segmentów ich oferty. Switch został złamany bardzo szybko, a luka jest poważna i raczej mało problematyczna. Przypominam też, że już jednego dystrybutora straciliśmy
Nintendo olewa polski rynek i nie ma co tego bronić wiec przestań być ślepo zapatrzony w tą korporację i pomyśl czasem samodzielnie


@ChytryPredator: Nie jestem ślepo zapatrzony, też mi się to nie podoba ale widzę przyczyny takiego stanu rzeczy. Po prostu na tak niepewnym rynku bezpieczniej im działać przez pośredników takich jak CQE lub kiedyś Lucas Toys.
@goomba-pl: Dla M$ się zgodzę, ale jak pamiętam wyniki finansowe Sony to właśnie dział Playstation trzyma ich w pionie. Ciężko mi zaakceptować takie podejście Nintendo do graczy w Polsce, mając nawet na uwadze multiplatformowe gry portowane na Switcha, które polskiej wersji się raczej nie doczekają.
Ale widać taki model biznesowy im się opłaca, bo jakby im się nie opłacał to raczej by zmienili podejście. Poruszyłem temat Sony bo według mnie idealnie
@ChytryPredator: @goomba-pl: @Vader-Poland: Ale jakie olanie rynku? Idziesz kurna do sklepu i kupujesz, jak nigdy wcześniej. Wg luźnych szacunkow sprzedało się już 2razy tego co wii u u nas. Nie wiem czego więcej chcieć na nqsze warunki. Lokalizacji z lepszymi Cenami żeby potem na wykopie czytać jak yo bardzo jest #!$%@? bo sprzedają gry tylko z PL/CZ/SK ? Czy że jak nie dają angielskiego to se jeden z drugim,
@Pantalonek: Ciężko mi się odnieść w do kwestii samej dystrybucji konsol w kraju. Bo żyjemy w UE i import prywatny czy zorganizowany to kwestia przewalutowania + oczekiwania na kuriera parę dni dłużej. To na co zwracam uwagę to kwestia braku jakiegokolwiek systemowego wsparcia. Jeżeli się nie mylę (a jeżeli tak, to proszę abyście mnie poprawili) to Switch nie ma nawet polskojęzycznego menu, nie mówiąc już o grach? I co istotne -
@goomba-pl: lubie Cie za swieze info nt. NS ale serio jestes fanboyem slepo zapatrzonym w bigN. Przeciez to nie polacy znalezli luki i nie tylko polacy piraca a Ty bronisz Nintendo ze niby nie wejda w polski rynek bo sie to nie sprzeda bo zli polacy beda piracic. Spojrz jak powszechne piractwo jest na PC, im fajniejsza gra tym wieksze a jednak dalej wychodza fajne gry. Ba, taki wiedzmin 3 nie
@goomba-pl: poprzedniego dystrybutora straciliśmy bo miał ceny z kosmosu i towar zalegał na półkach dystrybutor wysyłał znacznie więcej konsol niż sklepy sprzedawały i ogólnie straszna patologia poza tym switch ma dużo większa popularność w polsce niż miało takie wii U więc kiedy oni zamierzają wejść w Polski rynek?
@Pantalonek: Dystrybutor jest beznadziejny nie ma reklam w telewizji nie ma polskich lokalizacji nie ma polskiego języka w konsole dosłownie nic nie
@MangoZjem: Tak jak pisałem to, że przez dłuższy okres nie mieliśmy dystrybutora jest najlepszym świadectwem tego jak ryzykowny jest polski rynek. Zwróć też uwagę na wielkość rynku PC i porównaj go do wielkości rynku Nintendo. Przy gigantycznym obrocie można pozwolić sobie na dużo większe straty i nadal zachować rentowność.
@goomba-pl: Przeciez rynek nintendo jest ogromny i istnieje najdluzej chyba ze wszystkich konsol. Poza tym oferuje handheldy i konsole stacionarne (dsy i wii). Jakby można bylo kupic gameboya czy juz nawet nds (ktorakolwiek generacja) + gry w glupim markecie rtv z taka sama latwoscia jak ps i xboxy to by sie to sprzedawalo i nie wmowisz mi ze nie. ile osob widzialam z psp czy w komunikacji czy w szkole czy
istnieje najdluzej chyba ze wszystkich konsol.


@MangoZjem: Pegasus i targowiskowe podróby podrób to nie Nintendo.

w glupim markecie rtv z taka sama latwoscia jak ps i xboxy to by sie to sprzedawalo i nie wmowisz mi ze nie.


@MangoZjem: Z dostępnością N64, GameBoya czy Wii nie było źle, były dostępne nawet w małej zapyziałej mieścinie w której się wychowałem. GameBoye zaczęły schodzić z półek dopiero gdy pojawiły się tanie piraty,