Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie normalny kraj: światli, mądrzy, wyedukowani ludzie, o silnej świadomości społecznej oddają się pracy nad ulepszaniem rzeczywistości by móc czerpać owoce tej pracy i oddawać się radościom życia, wszak tylko jedno mamy więc lepiej albo się po prostu zabić i oszczędzić sobie bólu, albo czerpać tyle radości ile się da z każdej nawet najmniejszej rzeczy.

A teraz widzimy Polskę. Ciemni, zabobonni ludzie albo niewyedukowani, albo posiadający dyplomy kupione na allegro u znajomego gównianego profesora co to ledwo zipie na tej swojej posadce za 2 tysiące miesięcznie, posiadający 0 świadomość społeczną zbudowaną wokół mitologii historycznej o wielkich bohaterach 40:1 gdy tak naprawdę były to obsrane prymitywy walące wódę na umór i oddający się głównie jednej czynności - odprawianiu guseł ku czci lisza na krzyżu - budowa złotych pałacy, padanie na kolana przed lokalnym szarlatanem-biskupem i całowanie pierścienia, wiara w zbawienne moce wody ze źródła zakażonego E.Coli z dupy krowy z pobliskiego pastwiska, jakieś pokłony przed grzybem na kominie bo cud.

I najlepsze, że to nie jest jakiś 1200 rok, to nie jest nawet 1900 rok to jest 2018 rok, XXI wiek, antyszczepionkowcy, guślarze, szeptuchy, pielgrzymki, modlenie się na granicach by nie wpuścić imigrantów XD jakieś msze na ulicy do pomnika schodów. Gdzie ja #!$%@? żyję?

#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #polska #wiara
dingi_dong - Wyobraźcie sobie normalny kraj: światli, mądrzy, wyedukowani ludzie, o s...

źródło: comment_R1eWc7pDkb6NpmbKIoFJ7CX7XwXz6fn3.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cayar: Już dawno #!$%@?łem żal mi tylko reszty krajan xD Pytanie Gdzie ja #!$%@? żyję było dla efektu, bo nie wiem kto o zdrowych zmysłach dalej by podejmował próby egzystencji w tak rakowym środowisku xD
  • Odpowiedz
@dingi_dong: To jest nic w porównaniu z tym, że całe stado religijnych spierdoxów jest w stanie zabić kogoś dlatego że nie wierzy xD przykład chociażby muzułmanów, wojny religijne, terroryzm, zamordyzm a ich jedynym osiągnięciem jest wysranie 20 gówniaków "bo buk tak kce" xD
Gatunek ludzki jest zdeprawowany.
  • Odpowiedz
@dingi_dong: Odnośnie "drzewnych" zabobonów to tak mi się przypomniało xD

Tablica z legendą słynnej lipy w Cielętnikach informuje pielgrzymów, że drzewo ma niezwykłą moc uzdrawiania zębów. Tłumaczy również powód, dla którego ogrodzona jest metalowym ogrodzeniem. Płot ma być ochroną przed pątnikami, którzy regularnie obgryzali korę, która według legendy ma koić ból zębów.


https://slask.onet.pl/pielgrzymi-obgryzli-700-letnia-lipe-w-cieletnikach-sa-pewni-ze-pomaga-na-zeby/06j6z0
  • Odpowiedz
Wyobraźcie sobie normalny kraj: światli, mądrzy, wyedukowani ludzie, o silnej świadomości społecznej oddają się pracy nad ulepszaniem rzeczywistości by móc czerpać owoce tej pracy i oddawać się radościom życia


@dingi_dong: sorry ale nie ma takiego kraju na świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
za bardzo freethinker Ci wszedł
  • Odpowiedz
Jakby tego było mało śmiejecie się z Koreańczyków z północy, że oddają pokłony pomnikom swoich wodzów. Z tym, że oni różnią się od was tym, że zostali do tego zmuszeni, wy jednak jako wolni ludzie możecie dokonywać świadomych wyborów.
  • Odpowiedz
@Aerdyn: Ale ja to rozumiem, ja tam jestem lewakiem i jestem jak najbardziej za tym by umożliwić każdemu Polakowi zwiedzenie, uczenie się, czytanie, bo często jest to kwestia finansowa. Ale to nie jest tak, że to by zadziałało, nie w 100%, nie od razu. Polacy jak gdzieś jeżdżą, to do tworzonych za granicą wiosek polskich czy hosteli polskich, że jadę do Egiptu, ale na obiad jem schabowego, bo najlepsze to
  • Odpowiedz