Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #!$%@? górnicy. Kupiłbym jakąś 1050ti półroczną za powiedzmy 650zł ale nawet jeśli się taka trafi to jest mega duża szansa, że kopała i pewnie pamięci #!$%@?. Strach coś kupić bo nawet jak jest gwara to z reguły na fakturę imienną i wtedy są cyrki z reklamacją. Jeden #!$%@? na alledrogo to już trzecią msi gaming sprzedaje w odstępach żeby się czasem ktoś nie kapnął że z koparki. Eech.
  • 19
@nomadicgoogler: No właśnie też tak myślę. Tyle że bym pograł w coś bo kupka wstydu zajebista a po sprzedaniu 1060 6gb siedzę na potworze gt 1030. Nadgarstek sobie kontuzjowałem i nie sądziłem, że potem będzie taka jazda z krypto.
@tysonic Jest patent na problem z gwarancją, kupujesz kartę od EVGA. Amerykanie dają 3 letnią gwarancje na swoje karty od momentu kiedy zostały zamówione i wyszły z magazynu, gwarancja jest przypisana do produktu a nie do użytkownika i w zasadzie reszta ich gówno obchodzi. Każde GPU od EVGA musi mieć sticker na backplejcie z numerem seryjnym, możesz go wpisać na ich stronie po założeniu konta i wybrać zakładkę Guest RMA, dostaniesz tam
@Morfinusz: Nie, no - ja do Gigabyte nic nie mam i same dobre wspomnienia. Miałem 960 4gb która była mega cicha i chłodna a do tego zajebiście się kręciła. Ostatnio miałem Xtreme Gaming 1060 6gb i to już był overkill na maksa - sekcja z pierdyliardem faz, dławiki z Titana, radiator jak kaloryfer i czteroletnia gwara także było więcej niż dobrze. Każdy producent ma wpadki jak np. właśnie Evga z palącymi
@tysonic Zgadzam się w 100%, również nie miałem z nimi problemów. Moja wypowiedź odnosiła się do podejścia jakie EVGA serwuje swoim klientom względem innych producentów, tylko oni potrafią bez gadana wymieniać 2/3 letnie padaki na karty nowej generacji. Odnośnie ACX 3.0 faktycznie słabo to wypadło, podobno wysyłali za free set do modyfikacji kart z lipnym chłodzeniem, w przypadku gdy ktoś się nie godził wymieniali na karty na poprawione.
@tysonic: w takim wypadku wybierz: zotac 1050ti mini, bo inno3d ma bardzo przeciętnie opinie.
Karta zotaca ma 5 letnią gwarancję producenta, po rejestracji karty na stronie www ( możesz zarejestrować do 30 dni od zakupu):
https://www.zotac.com/pl/support/product-registration
Minusy: musisz później na swój koszt, wysłać popsutą kartę prosto do chin, jak skończy się 2 letnia gwarancja sklepu.
Warunki przedłużonej gwarancji:
https://www.zotac.com/pl/page/product-warranty-policy

> Karty graficzne

Standardowa gwarancja: 2 lata

Przedłużona gwarancja: +3 lata

Łączna
@Morfinusz: tylko karty evega są moim zdaniem za drogie w Polsce.
1050ti za 959zł - 1119zł, gdy prosty model od zotaca kupisz za 750zł. z 5 letnia gw, po jej przedłużeniu na stronie producenta.
Gtx 1060 6gb: Podstawowy model za 1259zł. karta evegi od 1522 w s-necie (wersja z jednym wiatrakiem)
Gtx 1070: od 1899zł, evega: od 2496zł
@Pawci0o Oczywiście na ogół są droższe, sztuką jest dobrać odpowiedni moment w którym cena będzie porównywalna a nawet niższa.

Przykładem był przez ostatni miesiąc Proline, 1080Ti FTW3 można było w oknie cenowym dostać za 3900, potem cena skoczyła na 4200/4300 żeby ostatecznie wylądować na 3999 i tak utrzymywała się przez miesiąc, w tym samym czasie Aorus 1080Ti kosztował dwie-trzy stówki więcej, Asus Turbo z Blowerem(crap wersja) 100zł mniej od EVGA.

Pomijam już
No i #!$%@?, no i cześć - miałem przycebulić i kupić tego Inno3d za 709zł ale patrzę dzisiaj rano i kosztuje już 753zł. No #!$%@? żenada z tymi sklepami, nie kupię dla samej zasady. Popatrzyłem po testach mojego demona gt 1030 i ooo, mam chyba z 20 gier do ogrania które mi będą śmigać na niej w 1080p/60. Do czasu jak je wszystkie ogram to już pewnie nowa generacja będzie.