Wpis z mikrobloga

@imateapot: Mirek, ale rozróżnij bootcampowca od kogoś kto od 3 lat nie ma innych zainteresowań oprócz javy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znam efekt Krugera-Dunninga, sam go doświadczyłem po roku nauki, gdy myślałem, że jestem kozak i wszędzie mnie przyjmą. Teraz jest inaczej, składam skromnie na staże wszędzie, ale jeśli na regulara są wymagania w stylu:
-wykształcenie wyższe lub w trakcie nauki
-wzorce projektowe
-dobre praktyki
-podstawy SQL
@jdbc: jest wiele, wiele rzeczy o których nawet nie wiesz, że nie wiesz :)

Nawet mi się nie chce wszystkiego wymieniać, więc przypomnę pewną anegdotkę, powiedzianą przez Wojtka Seligę:
Senior developer podczas wyceny myli się średnio o 200-400%, mid-level o 400-800%, a junior o 800-1600%.
Jak mówi, że zrobi coś w godzinę, to finalnie, po poprawkach w JIRA będzie zaraportowane do 16h xD

Ale nie przejmuj się nazwami stanowisk. W programowaniu
@imateapot: Z takim podejściem to nikt nigdy nie znalazłby pracy niestety, zawsze potrzeba trochę ignorancji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A wracając do tego ogłoszenia, to jest ono napisane w taki sposób, a nie inny, co bez bez zawartego wymaganego doświadczenia, pozwala sugerować, że każdy może aplikować. Dlatego nie rozumiem dlaczego miałbym tego nie robić ( ͡° ͜ʖ ͡°) A i tak już za