Wpis z mikrobloga

  • 50
@Nusretin chrome ma to samo czasami jak zacznie żreć pamięć to glowa mala. Ale to tez wina stron na jakie wchodzisz i tego ile skryptów sie tam odpala
  • Odpowiedz
@Nusretin: Firefox nie czyści pamięci po zamknięciu karty, dlatego po dwóch tygodniach usypiania komputera z włączoną przeglądarką trzeba się przemóc i zamknąć wszystkie 116 kart ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam to samo
@korni007: wcale nie, po gruntownej zmianie Firefox działa szybciej od Chroma. Przerzuciłem się.
  • Odpowiedz
Firefox od wersji 57 czyli tego całego Quantum po przepisaniu niektórych komponentów na język Rust ma problem z oczyszczaniem pamięci co prowadzi do memory leaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jako fajny trick polecam wejść na about:memory i opróżnij sobie pamięć za pomocą tego panelu co dodałem w screenie poniżej. Powinno pomóc, przynajmniej doraźnie do puki nie odkryją dlaczego Firefox ma taki zwiększony apetyt na ram ¯\_(ツ)_/¯
Xitus - Firefox od wersji 57 czyli tego całego Quantum po przepisaniu niektórych komp...

źródło: comment_YlIr94jVxa7vOuqa8Nf2EfrMsYmZWiwc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ZohanTSW: możesz też ustawić opcję "Show your windows and tabs from last time" i po prostu wyłączyć i włączyć Firefoxa. Po ponownym włączeniu karty sprzed wyłączenia będą widoczne, ale niezaładowane dopóki w daną nie klikniesz.
  • Odpowiedz
@Nusretin: j---ć ten RAM, stać mnie, niech żre ile chce, ale co się z CPU ostatnio o------a to ja nie wiem. Mam NoScripta a mimo to FF po jakimś czasie potrafi, mimo KOMPLETNEJ bezczynności, zjadać z 20-30%. Dramat, bo od razu mi żywotność baterii spada z ponad 6 godzin do 2, nawet mniej.
  • Odpowiedz
@mahestro: czasem tak można, ale z doświadczenia wiem, że 90% stron to śmieci, których nie chcę zamykać, bo się przydadzą później no i się nie przydają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nusretin u mnie rekord byl na chromie, ponad 12gb przy duzej ilosci kart, ale chodzil jak zloto ff ma u mnie czasami lagi,a komputer odpala np gtav na niemal najwyzszych z drugiej strony nawet przy 4 karta czasami widze "uppss, cos poszlo nie tak "
  • Odpowiedz