Wpis z mikrobloga

Mirki, powoli zabieram się za robienie CV, bo niedługo matura, a niedługo wyjeżdżam do #uk. w związku z tym mam pytanie. miałem dość sporo prac w tym krótkim życiu, ale wszystkie były na zleceniowke/czarno. jednakże nawet z tych na czarno sporo się nauczyłem. stąd moje pytanie: czy mogę sobie napisać w CV "monter konstrukcji stalowych" - lato 2017, czy nie bardzo? słyszałem, że nie wolno kłamać, ale czy z Anglii szukają w ogóle polskich pracodawców i pytają o to czy torpedowiec dostarczał u Was pizzę?
#pracbaza #kiciochpyta #anglia
  • 12
@torpedowiec: czasami prosza o referencje - ale to zazwyczaj jak juz pracowales w uk... jezeli nie - to pisz CV normalnie i wpisuj co tam chcesz zeby wygladalo dobrze :) Pamietaj, ze kazde CV musi byc troszke podciagniete pod pozycje na ktora aplikujesz
@torpedowiec Nie spotkalem sie zeby sprawdzali referencje z polskich firm (sprawdzic czy nie wysokie stanwisko). Ale tez z uznawaniem polskiego doswiadczenia srednio, na slowo Ci nikt nie uwierzy, jesli przejdziesz dalej to beda patrzec czy faktycznie umiesz. W skrocie: nie boj nic, jesli cos umiesz to to pisz
@kwiatosz zasadniczo to nie miałem zamiaru pisać, że kompilowalem jondro Linuxa w jakimś super korpo przez 5 lat tylko po prostu gdzie wcześniej pracowałem (no nie wiem, terminal płatniczy ogarniam, albo jak się baza danych coś sypała to naprawiałem) to chciałem to umieścić w CV. pewnie i tak pracodawca będzie mieć #!$%@?, ale głupio by mi było mając sporo różnych doświadczeń zawodowych napisać, że nigdzie nie pracowałem xD
@torpedowiec: Potem będą Ci oferować napisanie CV za £99 a potem za £79, ale ja sam poprawiłem. Ściągnij sobie appke grammarly, sprawdza gramatykę itp., lepiej niż sam Word. Do tego CV najlepiej niech ma max 2 strony ale najlepiej jedna.
Ja również usunąłem wpisy o edukacji w Polsce (gimnazjum i liceum) oraz to, ze podchodziłem do egzaminu gimnazjalnego i matury, na oceny i tak nie ma miejsca w CV (przynajmniej nie