Wpis z mikrobloga

Jak mnie w-------ą kierowcy, którzy siedzą na zderzaku... Jadę dzisiaj j-----m prawym pasem w mieście. Na lewym aut więcej niż na pasie, którym jadę ja. I nagle nadjeżdża on, pan i władca, któremu się spieszy i siada mi na zderzaku. Jako, że nie jestem zwolennikiem hamowania w takiej sytuacji (obejrzyjcie nagrania jak czasami kończy się strzał auta w tył i jak trudno zapanować nad pojazdem), to puściłem gaz i z przepisowych 70 zwolniłem do 40, zanim kretyn odpuścił i zmienił pas...


#polskiedrogi #motoryzacja #samochody #pytanie
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ShaunBoswell: Ja jednak lewą bym nie hamował. Kiedyś dla testu na pustej drodze i niewielkiej prędkości użyłem do hamowania lewej nogi i zdławiłem silnik, bo myślałem, że delikatnie przyhamuję, a ja prawie do podłogi wcisnąłem...
  • Odpowiedz
@bartez_94: Nie żebym bronił okupujących lewy pas i broniących ich jak niepodległości, ale podjeżdżanie pod zderzak to stwarzanie większego ryzyka. Kilka miesięcy temu był na wykopie filmik, jak typ uderzył poprzedzający pojazd, tamten stracił panowanie i wpadł pod tira. Auto się zapaliło i kierowca spłonął żywcem.

Jak masz z kimś takim problem to go nagraj i na policję, albo zadzwoń na 112. W ostateczności wyprzedź prawym. Wiem jak to w-----a
  • Odpowiedz
@LipaStraszna: no wiem to, dlatego staram się tego już nie robić i w sumie wyprzedzam od razu prawym, ale jak prawy zajęty a lewym jadą 40 czy 50 na ograniczeniu 70 to innej opcji niż próba wymuszenia jazdą na zderzaku przyspieszenia nie ma
  • Odpowiedz
@LipaStraszna: Polecam taki manerw:
Delikatnie naciskasz pedal hamulca,tak tylko zeby zapalily sie swiatla i szybko przyspieszasz Gwaratuje ze bedzie mial pelno w gaciach
Jesli nie czujesz sie pewnie pocwicz na pustej drodze
Sprawdzone i dziala
  • Odpowiedz
@bartez_94: A wiesz, że jak ja wyprzedzam i mi ktoś siądzie na zderzaku, to ani kilometra szybciej nie pojadę, a zjeżdżając zrobię to bardzo, bardzo powoli. Ale jak ktoś się zbliży jadąc szybciej, zachowuje bezpieczną odległość i nie miga, to nawet przyspieszę.
  • Odpowiedz
@bartez_94: Masz rację- nie powinienem nikomu przyspieszać i przekraczać prędkości, stwarzając przez to niebezpieczeństwo. Na całe szczęście od 18 lat i kilkuset tysięcy kilometrów nic się nie stało. Ale już może nie będę nikomu przyspieszał ani szybko zmieniał pasa chcąc ustąpić drogi jadącym szybciej.
  • Odpowiedz