Wpis z mikrobloga

Hej,

pytanie do #specjalista . Mam na oku mieszkanie 48m2, 4 pietro, 2 pokoje nie przejsciowe. Nie wiem czy jestem za bardzo na nie napalony czy nie widze za bardzo minusow. Dzwonilem do rodzicow ale ich argumeenty do mnie nie trafiaja :P Czy ktos moglby spojrzec na te oferte i powiedziec mi jej wady/zalety? Z gory dziekuje
#nieruchomosci #kupie #gielda #lodz #mieszkanie

https://www.otodom.pl/oferta/m3-48-m2-baluty-cegla-balkon-ID3pxzK.html#gallery[3
  • 21
@tomuho: "do odświeżenia"

W łazience to grzyb? Meble w kuchni nie spuchły od wilgoci? Jak stare są sprzęty w środku i pozostałe meble? Czy było zalane? Jak ze słońcem w lecie? Czy okna sa porządnej firmy? Czy blok był docieplany? popytaj sasiadow jak możesz.
@Klamkawpaski: jakos go siedoczysci. kuchenka, pralka, mikro i zlew sa ok, lodowka jest jest starszej daty ale jeszcze pociagnie. 4 ostanie pietro i po scianach nie widzialem oznak zalania, jak cos to dopytam. mieszkanie jest na roku bloku wiec 3 okan (kuchnia, pokoj i 1 okno w salonie) sa od strony wschodniej a ostatnie od zachdniej. tak ale jeszcze nie sprawdzalem dokladnie czy wieje z uszczelek. podobno w tym lub nastepnym
@tomuho na szczescie na parterze, ale czesto jestem za granica (a tu na 4 pietrze). Ogolnie da sie przezyc ale robilem chyba z 10 kursow do samochodu I spowrotem zeby wszystkie rzeczy wniesc. Poza tym zakupy tez nie SA najprzyjemniejsze:p
@tomuho: nawet gdyby było do totalnego remontu to cena za m2 nie wychodzi źle, tylko to wojska polskiego więc pewnie kijowa okolica. Jak Ci to nie przeszkadza i wszystko ok od strony prawnej to bym brał. Dziwię się tylko że takie ogłoszenie tak długo wisi, teraz to dobre mieszkanie idzie w tydzień Max 2.
@tomuho: Kiepski rejon, ale z drugiej strony to nie Limanka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie największym minusem jest czwarte piętro. Nie przeszkadza to tak bardzo, gdy jest się młodym i sprawnym, ale różne wypadki chodzą po ludziach... Ja bym chyba nie brał.
@tomuho: jeżeli mieszkanie jest na rogu, to prawdopodobnie masz jedną ścianę mniej z sąsiadami, a to może oznaczać wyższe wydatki na ogrzewanie. A co do czwartego piętra, to kolega @ivbefre dobrze mówi - to nie przeszkadza, o ile tylko wracasz z pracy "na pusto", problem się zaczyna, gdy trzeba wnieść jakiś sprzęt (rzadko, ale jednak) albo przy większych zakupach (to już regularnie) - targanie zgrzewek wody albo napojów na taką wysokość
@ivbefre @ZukColorado: odpukać jestem zdrowy i młody. Dzieci w najbliższym czasie też nie przewiduje. Jedynie zgodzę się co do zakupów albo większego sprzętu który trzeba będzie wnosić. Jeżeli chodzi o ogrzewanie to jest stała opłata więc mogę rozkręcić kurek na max i nie patrzeć na koszta i jak wspominałem blok ma być ocieplany. A propo rejonu to wydaje mi się, że jest ok, są parki, sklepy, dobry dojazd do centrum, blisko
@tomuho: powiem ci ze bralem praktycznie identyczne powierzchniowo, tylko na pierwszy rzut oka w lepszym stanie bo zrobiona świeżo łazienka... pod tym parkietem spodziewaj się subitu do usunięcia potrzebna ekipa specjalizująca się w tym i jak chcesz remontować to najlepiej od razu przed wprowadzką, na schodach przynajmniej kondycję sobie wyrobisz a i nie oszczędzaj na nowej lodówce, nowa +ledy w całej chacie jeżeli tylko nie jesteś domatorem to rachunek spada o
@chavez1 dzieki :) a myslisz ze dobra cena do wielkosci i lokalizacji? Zaraz doczytam o tym subitem pod parkietem bo powiem szczerze ze slysze o tym pierwszy raz
@tomuho: łódź bałuty na wykopie jest wyśmiewana, źe jak by atomówka walnęła to straty 50gr, ale taki gościu z akademii bogactwa chyba nie narzeka, ja tam nie wiem nie moje rejony, obczaj sąsiadów... to chyba najważniejsze, z mojej dzielnicy też się śmieją, ale nie mam syfu, wszędzie dość blisko, korki potrafią denerwować ale jak ostatnio rozpoczęte remonty się skończą to będzie jaj w Madrycie, patola w znakomitej większości wyemigrowała, jedyne nierozwiązywalne