Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy #filmnawieczor to #scifi "Midnight Special" (2016). To staroszkolny materiał zrealizowany w klimacie lat 70' i 80', gdzie na pierwszym planie nie jest wcale "science-fiction" tylko rodzina, a klimat i sam nastrój filmu można ciachać nożem. Reżyser tak naprawdę bez żadnych ostrzeżeń już od pierwszej minuty wrzuca nas na głęboką wodę i chociaż potrzeba chwili, żeby się odnaleźć to moim zdaniem ten zabieg się broni i może się podobać. Tak samo jak może podobać się sam sposób budowania historii i tajemnicy.

Niestety film sam w sobie idealny nie jest. Trudno jest zbudować relację z głównymi bohaterami (wynika to zapewne z tego, że nie ma w nim rozbudowanych dialogów) a samej fabule brakuje takiego energetycznego kicka. Budowana tak zgrabnie historia do zakończenia niestety nie dojechała, co skutkuje tym, że po pojawieniu się napisów końcowych jesteśmy... nieusatysfakcjonowani. A przynajmniej ja miałem mieszane uczucia. Mimo wszystko, uważam, że warto film obejrzeć i samemu wyrobić sobie na jego temat zdanie, bo to na pewno interesująca pozycja. Choćby ze względu na poziom realizacji, klimat i sposób budowania tajemnic.

Opis:


Jeśli podobają Ci moje blubry to mój tag to #poroncowekino

#kino #film #filmy #sciencefiction #thriller
Poroniec - Dzisiejszy #filmnawieczor to #scifi "Midnight Special" (2016). To staroszk...

źródło: comment_UA1e4VYxC35XBJ4GLQ7XKKdsbBFG0Mn7.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
. Trudno jest zbudować relację z głównymi bohaterami (wynika to zapewne z tego, że nie ma w nim rozbudowanych dialogów)


@Poroniec: e, dla Nicholsa to nie problem - facet posługuje się wszystkim i nawet jakby robił nieme kino dałby radę. :)

a samej fabule brakuje takiego energetycznego kicka

Prawda. Moim zdaniem to wina sporych cięć, film wygląda jakby dużo z niego usunięto, co nie posądzałbym reżysera.

Chyba najsłabszy film Nicholsa, co
  • Odpowiedz
@Poroniec: Nie lubię motywu "cudownego dziecka". Jeszcze nie widziałem filmu, który miałby ten motyw na pierwszym planie i mi się podobał.
Midnigh Special ma też inne problemy - postacie, które nie wzbudzają emocji i nie zapadają w pamięć. No i niestety film jest nudny - co z tego, że sprawnie zrealizowany i z klimatem, skoro niektóre momenty tak się dłużyły, że aż cieżko bylo nie przewijać.

Ale już odkładając film na
  • Odpowiedz
@sejsmita:

Take shelter, Mud i Shotgun stories


Tak, to prawda, kiedyś o nich może napiszę. To, że reżyser jest dobry w tym, jest OK natomiast tutaj nie pozwoliło wypłynąć temu filmowi na szerokie wody bo to jest o czym pisze @hard1 czyli

postacie, które nie wzbudzają emocji i nie zapadają w pamięć


przez to właśnie rodzi mieszanie odczucia

Dodaję tag do obserwowanych.


Dziękuje ślicznie Pan @hard1 (
  • Odpowiedz