Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 84
Jakim trzeba być #!$%@?łym #!$%@?, żeby robić coś takiego - wziąć na próbę, obiecać, że da się zatrudnienie, a potem wypiąć dupę argumentując to "nie można oczekiwać od życia, że wszystko pójdzie po naszej myśli"?
Chciałem się zatrudnić, wziąłem na to 4 dni urlopu (wypoczynkowego, podkreślmy, inaczej ни хуя). Byli zadowoleni, chcemy zatrudnić. Dobrze, zatem dokończę formalności z obecną firmą, a składa się to z wypowiedzenia umowy i czekania jeszcze miesiąc, bo takie jest prawo. Ok, czy da się też ustalić warunki bonu zasiedleniowego z urzędem? Tak, oczywiście, proszę przysłać dokumenty.
No to idę, składam wypowiedzenie, a tu naraz, gdy okres miesiąca dobiega końca, ci informują, że nie uzupełnią dokumentu, bo zatrudnili kogoś innego.
NOŻ #!$%@? (°°

Czyli szukamy w Lublinie dalej...
Szuka ktoś średnio zaawansowanego mechanika do pracy? sprawa ma wymiar pilny.

#praca #mechanik #lublin #januszebiznesu #polskirynekpracy
Pobierz
źródło: comment_SqAQlkUiEixraW7d62Y5f9sBRltb8FVa.jpg
  • 40
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TurboKosiarka: nigdy tego nie robiłem, dlatego nie wiedziałem że można. Zmieniam co prawda pracodawców, ale dlatego, że jeden gorszy #!$%@? od drugiego. Odstępy między jednym zatrudnieniem a drugim to czasem miesiąc lub trzy. Z różnych to było powodów - czasem redukcja, czasem nie płacili, czasem próbowali mnie naciąć na przepisach i grozili zwolnieniem, jeśli zrobię inaczej.
Widzisz, ale będę o tym pamiętał na następny raz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@testowyandrzej: w moim przypadku, jeśli chcę mieć bon zasiedleńczy, to muszę być formalnie bezrobotny, zarejestrowany w urzędzie z II profilem pomocy. Dopiero po podaniu informacji o firmie urzędowi, mogę złożyć wniosek o finansowanie i po zatwierdzeniu podpisać umowę. Wcześniej, gdybym ją podpisał, nie byłbym bezrobotnym, więc... droga sie zamyka.
Ewentualnie mógłbym podpisać obietnicę zatrudnienia, ale po pierwsze - nie ma to żadnej mocy prawnej, po drugie - po to urząd dostaje
bon zasiedleńczy


@SPGM1903: Muszą być też zarejestrowani w urzędzie od minimum trzech miesięcy. (...) O bon mogą starać się osoby, które od miejsca zamieszkania do siedziby firmy, w której pracują, mają przynajmniej 80 kilometrów albo gdy dojazd w obie strony zajmuje im dziennie przynajmniej 3 godziny łącznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@testowyandrzej: w urzędzie bezpośrednio pytałem w informacji i w przypadku II profilu pomocy, czyli gdy sam aktywnie szukasz, dostaniesz bon na podstawie odległości od miejsca zameldowania. U mnie wychodzi 350km i trochę więcej jak 3h...
@SgtPepper1942: wiesz, oczekiwałem dotrzymania umowy i faktycznej chęci współpracy, a nie wypinania dupska w newralgicznym momencie, gdzie nie mam pola manewru.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UlfNitjsefni: dobrze wiedzieć...
Ale nie chce siedzieć w Krakowie, bo znowu będę musiał miesiąc czekać gdy wyłożę wypowiedzenie ponownie.
Tak to będę mógł podjąć pracę praktycznie od zaraz.
@SPGM1903: jasne, to było do kolegi, który wierzy w ustne umowy. Też kiedyś odrobiłem taką lekcję - bardzo kosztowne, a pewne skutki odczuwam dalej, po ponad 10 latach. Pocieszam się, że - tak jak zauważyłeś - mogę swoją mądrością obdarzyć bliskich, więc oni raczej już tego nie będą przerabiać na własnej skórze.
@SPGM1903: no co tu opowiadać, obiecano mi wieloletni kontrakt, rozwiązałem pewne umowy, które uniemożliwiały zawarcie go, a potem temat się rozmył, a na koniec całość przypłaciłem depresją, z której wyjście zajęło mi kilka lat (a dopiero potem się odkułem). Straconego czasu się jednak nie cofnie.