Wpis z mikrobloga

Zrobiłam swoje pierwsze mleko owsiane () niby nie jest to jakoś skomplikowane, ale zawsze cieszy mnie robienie tego typu rzeczy, bo fajnie zrobić coś samemu, zawsze to zdrowsze, niż kupowane w sklepie, no i jest ta satysfakcja, że zrobiłam to sama :>>> #dziendobry #chwalesie #weganizm
Idesiku_Nago - Zrobiłam swoje pierwsze mleko owsiane (。◕‿‿◕。) niby nie jest to jakoś ...

źródło: comment_v6H4tGsITTrax5hqZ3vlgwK5YMMh1NU6.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mzil: mam w domu osobę, która nie może spożywać zwykłego mleka z powodów zdrowotnych, a tego w niektórych przypadkach może używać jako zamiennika. Zamykam temat xD
  • Odpowiedz
@jepanseque: przez pieluchę tetrową raz przecedzałam jaglane i było to tak niewygodne, że przez długi czas nie robiłam go znowu, ale ostatnio użyłam sitka, za pierwszym razem nie brałam go pod uwagę, bo myślałam, że dziurki nie są wystarczająco małe, ale okazało się, że są ok, więc teraz jak zrobiłam owsiane to też go użyłam. Sitko z Auchan za parę złotych
Idesiku_Nago - @jepanseque: przez pieluchę tetrową raz przecedzałam jaglane i było to...

źródło: comment_nm6HhSfy2QUUQ2jiLmjSBG9PihmQLN1a.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Idesiku_Nago: ej mam takie samo, też z auchan i właśnie ostatnio nie podjęłam próby zrobienia mleka owsianego, bo stwierdziłam, że się nie nadaje :P Czyli robić i się nie bać? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wychodzi mleko z wiórami?
  • Odpowiedz
@paradoksik: szklankę płatków owsianych górskich zalałam wodą gotowaną na noc tak żeby z 2 cm wody było nad nimi, rano wypłukałam wodą gotowaną, zalałam 3 szklankami wody i zblendowałam. Po zblendowaniu przelałam przez sitko ze zdjęcia wyżej, pomagałam sobie przy tym łyżką. Nie dodawałam nic innego, bo mleko zrobiłam dla dziecka, które ma niecały rok, żeby robić na nim kaszki, ale następnym razem planuję dodać daktyle i może syrop z
  • Odpowiedz