Wpis z mikrobloga

Nie wiem jakim cudem i jakimi narkotykami to musi być nafaszerowane żeby jakikolwiek kot na to w ogóle spojrzał, a co dopiero zjadł XD


@bajeron: Z głodu kot wszystko zeżre, zwłaszcza jak siedzi w mieszkaniu w mieście. Na wsi luzem zawsze by sobie znalazł jakąś jaszczurkę, wróbla czy żabę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to jest ten ból jak ludzie każą cierpieć innym gatunkom za swoje spierdo**nie
  • Odpowiedz
jak koty mają tak mocne nerki, że mogą spokojnie pić wodę morską XDDDDD


@Lawrence_z_Arabii: akurat to jest info lekko nieprawdziwe: sterylizowane samce często dostają karmę na receptę ze względu na krzyształki struwitu odkładające się w przewodach moczowych.
  • Odpowiedz
akurat to jest info lekko nieprawdziwe: sterylizowane samce często dostają karmę na receptę ze względu na krzyształki struwitu odkładające się w przewodach moczowych.


@tyrald: Wiadomo, że te kryształy będą się odkładać, ale nie mniej jednak koty potrafią przefiltrować wodę morską. To, że im się filtry zatykają, to już inna sprawa.
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: powinno się monitorować kto to kupuje i odbierać im prewencyjnie zwierzęta, były już znaleziska jak wyglądają zwierzęta odebrane wege psycholom. Ale z drugiej strony "normalnym" jedzeniu dla kotów, psów jest standardowo 4% mięsa czy raczej produktów pochodzenia zwierzęcego. Więc można przyjąć że 9/10 psów, kotów jest na diecie bliskiej wege.
@bajeron: w popularnych karmach sklepowych, też są dodatki żeby zwierzęta mięsożerne chciały jeść coś w czym jest
  • Odpowiedz
Ale z drugiej strony "normalnym" jedzeniu dla kotów, psów jest standardowo 4% mięsa czy raczej produktów pochodzenia zwierzęcego. Więc można przyjąć że 9/10 psów, kotów jest na diecie bliskiej wege.


@tamto-to-tamto: Co ty gadasz. Jak ostatnio sprawdzałem, w Tesco jedna z najtańszych karm zawierała więcej mięsa najtańsza niż konserwa "mięsna" dla ludzi XDDDDDD
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Oczywiście że są w marketach karmy z większą ilością mięsa. Ale wszystkie najpopularniejsze mają go najmniej, Kitekat, Felix, Whiskas, super premium Sheba, Biedronkowe, Lidlowe. Ludzie mają mózgi wyprane reklamami, "DUŻE MIĘSNE KAWAŁKI" czytasz etykietę 4% mom. "WYKWINTNY PASZTET Z ŁOSOSIA" 4%. To samo się tyczy suchych karm i jedzenia dla psów. Można swobodnie przyjąć że reklama w TV = 4% "mięsa" w karmie.
  • Odpowiedz
Nie wiem jakim cudem i jakimi narkotykami to musi być nafaszerowane żeby jakikolwiek kot na to w ogóle spojrzał, a co dopiero zjadł XD


@bajeron: dobre dodatki smakowe i wszystko się opchnie. Te marketowe suche karmy to też prawie samo zboże ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Też mi trochę smutno, że koty muszą jeść mięso, ale biorąc wiedziałam na co się piszę. Chociaż i tak nie ma
  • Odpowiedz
koty mają tak mocne nerki, że mogą spokojnie pić wodę morską XDDDDD


@Lawrence_z_Arabii: Kto Ci takich głupot nagadał? Chemii nie oszukasz. Pijąc wodę morską kot umrze z odwodnienia. I jakaś dziwna 'moc' nerek nie ma tu nic do gadania.
  • Odpowiedz
Kto Ci takich głupot nagadał? Chemii nie oszukasz. Pijąc wodę morską kot umrze z odwodnienia. I jakaś dziwna 'moc' nerek nie ma tu nic do gadania


@GregPelka: Jak umrze z odwodnienia, skoro w 97% składa się ona z H2O?
  • Odpowiedz