Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś myśli ze Urząd Skarbowy w Polsce jest bezkarny to chyba nigdy nie walczył z IRS (odpowiednik US) w USA. Dziś rano dostałem maila z banku ze moje konto zostało zablokowane oraz IRS ściągnął sobie z mojego konta prawie $3k. Po 5 godzinach dosłownie wiszenia na infolinii IRS i odsyłania z oddziału do oddziału, (każdemu musiałem tłumaczyć od początku ze nie mam żadnych długów i wszystkie podatki płace w terminie) okazało się że IRS popełnił błąd. Ktoś kiedyś miał mój SSN i kasę zamiast z jego konta ściągnęli z mojego, Jednak nic już nie mogą zrobić, muszę zgłosić dispute do mojego banku. Trwało to znowu z godzinę. Na koniec dowiedziałem się ze konto zostanie odblokowane i zwrot kasy nastąpi do 45 dni. Zajebisty #!$%@? dzień... Dziękuje #usa #irs #podatki
  • 5
@thoorgal: no albo nie przyznaj się że masz kasę na koncie za granicą. Kary od $100k za przewinienie, czyli np miałbyś jedno konto z $10k oraz 9 kont pustych - kara sumuje się do $1mln ;>
@animuss: wiem że Amerykanie jako jedyni na świecie muszą dawać zeznacie podatkowe do USA mino ze mieszkają po 15 lat w innymi kraju. Ale nie wierze że wszyscy to robią. Zawsze możesz powiedzieć że to nie twoje konto, może jakiś inny kowalski