Wpis z mikrobloga

Witam mirków i wołam spod tagu #ubezpieczenia . Trochę się dziś trigerowałem, bo ubezpieczałem po raz kolejny swój samochód. Gadka szmatka z panią od ubezpieczalni i wywiązała się dyskusja na temat pożyczania samochodu znajomemu.
Pani twierdzi, że legalnie mogę pożyczyć samochód komukolwiek tylko wtedy kiedy ta osoba skończyła 25 lat i ma prawko przynajmniej 36 miesięcy.... Czy ktoś jest biegły w tym temacie ? #prawo #prawojazdy #samochody

Czy są obostrzenia co do wieku oraz stażu osoby komu pożycza się samochód ?

  • Tak 23.1% (6)
  • Nie 53.8% (14)
  • Nie wiem 7.7% (2)
  • Who cares ? 15.4% (4)

Oddanych głosów: 26

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Erystykk: dodatkowo, jak będziesz miał np. AC, to w niektórych TU jest zapis, że przy szkodach spowodowanych przez "młodych kierowców" zastosują przykładowo udział własny 20%
  • Odpowiedz
@mfind: Właśnie kupiłem, nie mam problemu z zapiskiem bo w ogóle mnie nie dotyczy. Aczkolwiek sam zapis wzbudził we mnie mieszane uczucia. Co do Was to będę pamiętał. Za parę miesięcy muszę ubezpieczyć kolejne polówkę,a chciałbym uciec od obecnego ubezpieczyciela. ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Erystykk możesz pożyczać komu chcesz, nawet młodemu świeżemu kierowcy, ale w przypadku spowodowania przez niego szkody teoretycznie mogą Ci przeliczyć składkę z ceną jakbyś przy wyliczaniu deklarował młodego kierowcę
  • Odpowiedz
  • 0
@Erystykk Jest coś takiego. Ostatnio InterRisk wysłał mi propozycję OC i napisał ze stawka może się różnić od podanej w kilku niżej wymienionych przypadkach. Jednym z nich było, cytuję "pojazd jest używany przez osoby w wieku poniżej 28 lat". Sam jestem < 28 więc wygląda na to ze dotyczy do pożyczania innym.
  • Odpowiedz
teoretycznie mogą Ci przeliczyć składkę z ceną jakbyś przy wyliczaniu deklarował młodego kierowcę


@doeros: teoretycznie. W praktyce moga podniesc o tyle ile dni kierowania mlodego kierowcy udowodnia :)
  • Odpowiedz