Wpis z mikrobloga

#ankieta W klinice wybucha pożar, akurat przechodzisz (bez tragarzy) i widzisz:
- leżącą na podłodze przyczadzoną Doktorkę Grażynę.
- stojącą obok szafę/lodówkę zawierająca 100 tysięcy zamrożonych w ciekłym azocie "dzieci"... tzw. "Mrozakow".
Kogo ratujesz?


#heheszki #humorobrazkowy #bekazprawakow #neuropa #polityka #bekazkatoli #4konserwy
pk347 - #ankieta W klinice wybucha pożar, akurat przechodzisz (bez tragarzy) i widzis...

źródło: comment_N5KQKM8Ali3tsceGWu4VBTsZ5SRMLZWU.jpg

Pobierz

Kogo/Co ratujesz z pożaru?

  • Ratuje szafę, znaczy dzieci. (jestem #4konserwą) 3.2% (4)
  • Ratuje szafę, znaczy dzieci. (jestem normalny/a) 11.9% (15)
  • Ratuje przyczadzoną Grażynę (jestem #4konserwą) 10.3% (13)
  • Ratuje przyczadzoną Grażynę (jestem normalny/a) 74.6% (94)

Oddanych głosów: 126

  • 12
@pk347:

Ale jak oni sobie wyobrażają logistycznie operację uratowania 100 tysięcy embrionów? 100 tysięcy wolontariuszek odda swoje macice do dyspozycji?

To tak już pomijając wszystko inne, bo ja dla przykładu uważam zamrażanie embrionów za niechcący najmądrzejszą rzecz, jaką mogła zrobić ludzkość. To nasza polisa ubezpieczeniowa na wypadek jakiejś choroby/kataklizmu które by przetrzebiły ludzi na Ziemi.
Ale jak oni sobie wyobrażają logistycznie operację uratowania 100 tysięcy embrionów? 100 tysięcy wolontariuszek odda swoje macice do dyspozycji?


@The_Orz: Jakiś niewielki odsetek katoliczek z patologicznie rozwiniętym altruizmem może byłby skłonny coś takiego zrobić, ale w skali Polski podejrzewam, że takie osoby można góra w setkach liczyć. Nawet gdyby implantowały sobie po dwa embriony naraz to nie są w stanie osiągnąć koniecznej mocy przerobowej. Tutaj potrzebne jest rozwinięcie technologii z:

https://www.theverge.com/2017/4/25/15421734/artificial-womb-fetus-biobag-uterus-lamb-sheep-birth-premie-preterm-infant