Wpis z mikrobloga

Mirki taka sytuacja z firmą Proama... jakiś czas temu skorzystałem z porównywarki OC wyliczyło mi składkę w rzeczonej firmie dostałem standardową propozycje z wyliczoną składką... ale finalnie zostałem u starego ubezpieczyciele gdyż zaproponował zbliżone warunki. Niestety firma Proama od miesiąca #!$%@? mi co dzień sms-ami o niezapłaconej składce a teraz już dostaje od ich WINDYKACJI maile?! I kurcze albo to ja czegoś nie wiem i propozycja to tylko propozycja, i jest wiążąca dopiero po opłaceniu jej oraz wypowiedzeniu umowy z poprzednim ubezpieczycielem albo... PROAMA odwala jakąś szopkę z windykacjami i ponagleniami myśląc, ze uda się jej mnie zastraszyć i wyłudzić pieniądze?! Czy o co im chodzi?
#oc #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #motoryzacja #prawo #windykacja #proama #auto
  • 27
@Jestem_Tutaj: No to chyba tak nie działa i wyliczenie ubezpieczyciela jest tylko propozycją. Ogólnie czy ktoś kto ma o tym jakieś pojęcie mógł by mnie utwierdzić... lub wyprowadzić z błędu?
@Brunner: a czy masz jakis problem z przeczytaniem tego co ci przyszlo na maila ? Zawarles umowe czy tylko dostales kalkulacje ? Na ogol jest napisane ze oferta staje sie wazną polisą w momecie oplacenia.
@Brunner: Mireczku na naszej stronie proces zawarcia umowy w Proama wygląda tak, że dostajesz 30-dniowe potwierdzenie zawarcia umowy, polisa już funkcjonuje i masz określony czas na zapłatę. Podejrzewam, że to co dostałeś, to nie była propozycja ale właśnie potw. zawarcia umowy. Jeśli nie minęło 30 dni od zawarcia, to masz prawo na odstąpienie od umowy.
@Brunner: poczytaj dokładnie, jesli zabrnales za daleko w klikaniu mozliwe ze dostałeś juz umowe i potwierdzenie na maila. OC juz wtedy jest ważne a termin płatności miesiąc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Ale rozumiem że nie muszę im nic płacić i mogę ich olać? Bo takie jest ogólnie pytanie w tym wpisie( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Brunner: nigdy w takich sytuacjach nie idzie się ścieżką ja nic nie zrobiłem, to można olać. Później windykacja idzie z tym do sądu, sąd bez rozprawy to podklepie i jak nie złożysz odwołania, to dług się uprawomocni, nawet jeżeli masz wszelkie dowody niewinności będzie
@HetmanPolnyKoronny: Ok, narazie odpisałem im na meila z windykacji, ze nie zawierałem z nimi żadnej umowy OC i posiadam cały czas polisę OC na ten samochód w innej firmie. Coś jeszcze mam dodać na coś się powołać?

@szaremyszki Ogólnie nigdy z żadną firmą nie było takich szopek a z porównywarki korzystam chyba od 4 czy 5 lat i mam dwa samochody. I nawet jeśli dostawałem wyliczoną propozycje to jeśli nie skorzystałem