Wpis z mikrobloga

  • 3178
A dziś z samego rana pozbywamy sie raka piersi. Nowotwór złośliwy mojej #rozowepaski został potraktowany chemią, a dziś dzień zabiegowy. Żegnaj sqrwysynu! Bądźcie zdrowi Mircy i Mirabelki. Jadę być blisko. #rakcontent #zdrowie
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mistalowa: Zdrowia dla różowej, i super że go drania szybko znaleźliście. Niestety wiele osób w tym kraju robi na odwrót bo:

Lepi nie wiedzieć


Tu by się przydał mem z jakąś typową Grażyną i podpisem:

Lepi się nie badać, jeszcze co wykryjo
  • Odpowiedz
@mistalowa: trzymam kciuki. w tym roku też odbieraliśmy badanie z kodem BIRADS5. strach, płacz ale wszystko poszło dobrze. lepiej nawet niż dobrze i tego też życze Wam
  • Odpowiedz
  • 5
@mistalowa: Trzymam kciuki. Mojej ciotce życie uratowała... Koleżanka. Z dawnej pracy. Ciotka w pracy robiła mammografie, rtg itp., a po przejściu na rentę (inna choroba) spotykała się z koleżankami z pracy dość rzadko. Któregoś dnia zadzwoniła jedna z nich i zaprosiła na plotki, przy okazji ją zbadała... I był #!$%@?. Wcześnie wykryty, usunięty (niestety z piersią). To był idealny moment, bo do leczenia wystarczyła operacja i kuracja hormonalna, bez chemii.
  • Odpowiedz
@mistalowa: jakiś czas temu miałam podejrzenie CZEGOŚ w cycku, na szczęście na mammografii i USG okazało się że to nic takiego, ale co najadłam się strachu to moje. Różowe, nie lekceważcie badań, cytologii również, bo też miałam z tym przeboje i nikomu nie życzę... niebieskie, ściskajcie cycki różowym jak najwięcej, to dla ich dobra ;) a Twojej różowej życzę wiele siły i zdrowia, trzymam kciuki mocno!
  • Odpowiedz
@mistalowa: Nie popełnijcie błędu i nie spoczywajcie na laurach po wycięciu. Moja mama popełniła błąd i przez 3 lata od wycięcia piersi nie robiła grubszych badań. Później się okazało, że #!$%@? rozsiał się na płuca, kości, węzły chłonne i pozamiatane. Teraz pluję sobie w brodę, że olaliśmy temat.
  • Odpowiedz
@mistalowa: Trzymaj się Mirku. Moja mamuśka miała podobną operację kilka tygodni temu, 2 godziny temu pojechała do szpitala i dzisiaj zaczyna radioterapię. 3 stadium, ale dobrze się trzyma :) Śmieję się, że dalej mam więcej włosów niż ona, ale powoli mnie dogania :D
  • Odpowiedz
@bepavuy:
w planie nie, ale w trakcie operacji moze zapasc decyzja o mastektomii, jest wiele zmiennych, generalnie zależy to od szybkości diagnozy, wielkosci i rozsiania zmian i wieku pacjentki no i w trakcie operacji moze cos nowego wyskoczyć
  • Odpowiedz