Wpis z mikrobloga

Znajomy ma #xiaomi redmi 4x. Ustawione jest aby odblokowywać telefon na odcisk palca. Jeśli użyje inny palec niż ten który jest zapisany, to telefon też się odblokowuje (po kilku tapnięciach w czytnik). Normalne to?
  • 7
Dodam jeszcze, że jak telefon "sobie leży" to gubi zasięg i nie można nań się dodzwonić/smsy nie dochodzą. Dopiero po odblokowaniu ekranu wszystko wraca do normy
Miałem podobnie na RN3pro, wibruje że nie rozpoznaje palca a po kilku tapnięciach wchodzi na pulpit, po zablokowaniu i ponownej próbie działało już dobrze. Nie wiem co jest winne szczerze mówiąc, wipe jakieś tylko mi przychodzą do głowy, nobo co ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@pawelJG: czasami tak sie dzieje przed upłynięciem czasu po którym wymaga odcisku palca, bo możesz sobie ustawić, żeby np po minucie dopiero wymagał palucha, w ciągu tej minuty możesz odblokować bez palucha albo taptając pare razy w czujnik
@mazurak7: też tak mam, po aktualizacji do miui9 sie stało, apki bankowe krzyczą, że np za szybko podniosłem palec itp, kiedyś zarejestrować sie nowych nie dało, teraz już ok, jak przetrę smalec