Wpis z mikrobloga

Mimo tego że minęło 8 lat to ciągle niestety mam sporo pytań odnośnie tragedii w Smoleńsku,będę wdzięczny jeśli ktoś będzie mógł mi na nie odpowiedzieć.

1) Dlaczego piloci nie odeszli na drugi krąg przy widoczności 200m skoro minimum to 1500m

2) Dlaczego nie krążyli wokół lotniska w smoleńsku, aby przeczekać mgłę,mieli mało paliwa?

3) Dlaczego jeśli wiedzieli że nie da się lądować to nie odlecieli na lotnisko zapasowe?

4) Dlaczego delegacja z Prezydentem Kaczyńskim przyleciała do Smoleńska tak późno,dlaczego nie przylecieli mając 1h zapasu czasowego po to aby w razie awarii się nie spóźnić? Dlaczego nie zaplanowali lotu na 7:30? Nawet wliczając spóźnienie które byłoby spowodowane dojazdem samochodem lub pociągiem z Witebska, mogli przesunąć rozpoczęcie uroczystości na 9h:30 po co był ten pośpiech?

5) Dlaczego w kabinie był generał Błasik skoro według procedur podczas startu i lądowania jedynie załoga pilotów może być obecna w kokpicie?

6) Kto był głównym organizatorem lotu do smoleńska MSZ czy Kancelaria Prezydenta i odpowiadał za logistykę i bezpieczeństwo Prezydenta RP?

7) Dlaczego wybrano samolot Tu-154M a nie CASA który lepiej by pasował do lotniska Smoleńsk-Północ który przecież był przeznaczany dla rosyjskiego lotnictwa wojskowego.

8) Dlaczego Rosjanie po tragedii umyli wrak i wybijali szyby w samolocie?

9) Co się stało z dokumentami,komputerami Prezydenta RP które zawierają materiały ściśle tajne,czy Rosjanie po tragedii mieli do nich dostęp?

10) Dlaczego na miejscu zdarzenia po kilku latach znajdowane rzeczy osobiste ofiar katastrofy?

11) Dlaczego ciała w grobach zmarłych były pomylone,dlaczego prokuratura nie wykonała sekcji zwłok dla wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej?

12) Czy prawdą jest że Premier Donald Tusk oddał śledztwo Rosjanom?

Szkoda mi wszystkich ofiar katastrofy,bowiem tej tragedii z pewnością można było uniknąć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#smolensk #neuropa #4konserwy #lotnictwo
Kielek96 - Mimo tego że minęło 8 lat to ciągle niestety mam sporo pytań odnośnie trag...

źródło: comment_48u4p4EJVa7zisijvW1IIuJafnsSoIJa.jpg

Pobierz
  • 53
@kvvach: Wiem że to sarkazm ale Prezydent,Premier muszą być dyspozycyjni 24h bo duża władza to też duża odpowiedzialność.

Można nie lubić Jarosława Kaczyńskiego ale on jako Premier potrafił być bardzo pracowity i wstawać nawet o 5 rano do pracy,przyznał to Michał Kamiński oraz Dorn.
@Kielek96:

Taki przyjaciel przydałby się prezydentowi w czasie, gdy miał problemy

zdrowotne, a uściślając: gastryczne. Informacje o problemach żołądkowych

głowy państwa były tematem wielu uszczypliwości. Miały jednak i wymiar

międzynarodowy. W lipcu 2006 roku prezydent odwołał wizytę na szczycie

Trójkąta Weimarskiego. Powód? - Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego są

czasami spotęgowane wysoką temperaturą, stresem - tak swojego szefa

tłumaczył Maciej Łopiński.
@Kielek96:
1) Bo chcieli wylądować.

2) Bo mieli mało paliwa.

3) Bo lotnisko zapasowe było daleko, a oni wierzyli że jakoś to będzie.

4) Bo Kaczyński lubił sobie pospać.

5) Bo generał chciał sprawdzić jak sobie chłopaki radzą z wykonaniem zadania.

6) Zespół Obsługi Organizacyjnej Prezydenta z Kancelarii Prezydenta.

7) Bo delegacja Kaczyńskiego nie zmieściłaby się w mniejszym samolocie.

8) Nie wiem, a umyli po tragedii? Na zdjęciach wykonanych przez komisję
1) Dlaczego piloci nie odeszli na drugi krąg przy widoczności 200m skoro minimum to 1500m


Piloci byli pod presją osób trzecich, które to pojawiały się w kabinie pilotów. Można wyraźnie usłyszeć "No to mamy problem" i "Zmieścisz się śmiało". dodatkowo osoba prowadząca ten lot miała styczność z sytuacją, jak potraktowano pilota, który odmówił lądowania ze względu na panujące warunki.

2) Dlaczego nie krążyli wokół lotniska w smoleńsku, aby przeczekać mgłę,mieli mało paliwa?