Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Piotrek00 @ediz4: z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni:

Art. 5.

W niedziele i święta w placówkach handlowych:

1) handel oraz wykonywanie czynności związanych z handlem,

2) powierzanie pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności
  • Odpowiedz
w placówkach handlowych, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście


@Nahcep:

Luki w zakazie handlu w niedzielę: Są dwie furtki dla małych sklepów/Magdalena Dańda-Pyzik /RMF MAXXX

Jak donosi dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, z dokumentów opublikowanych przez resort pracy i Państwową Inspekcję Pracy wynika, że istnieją
  • Odpowiedz
@ediz4 daj podstawe prawna a nie gowniany artykulik z neta. bo z ustawy w zaden sposob nie wynika, aby rodzina mogla pracowac za lada. wynika to jedynie z interpretacji przepisow przez PIP, przy czym ta wykladnia nie ma charakteru prawotworczego.
  • Odpowiedz
Teraz się trochę pouzalam nad sobą, buduje dom i serio nie mam kiedy wejść rozejrzeć się za płytkami i panelami, te niedziele wolne są dla mnie dość dotkliwe, tak odkładam ciągle zakup, bo to, bo tamto, a czasami jak już mam czas o 19, a sklep do 20, to nawet d--y mi się nie chce ruszyć, bo jestem zmęczony po pracy od 6 do 18, wstaloby się następnego dnia i poszło w
  • Odpowiedz