Wpis z mikrobloga

Cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prosiliście o opis zakupu E31, więc taki właśnie wam przygotowałem.

Po pierwsze auto było kupione zupełnie inaczej niż zwykle, nie na licytacji tylko na amerykańskim odpowiedniku otomoto. Mirki które już do nas pisały pewnie wiedzą, że niekoniecznie polecamy oferty inne niż od ubezpieczalni ze względu na dużo większą szansę podszykowanego auta do sprzedaży. Jeśli chodzi o BMW 850 ich cena poszła do góry, ciężko było znaleźć rozsądnie uszkodzoną w dobrej cenie. Stąd zaczęliśmy przeglądać Carsforsale.com i tam trafiła się ta sztuka. Oczywiście skontaktowaliśmy się ze sprzedawcą, sprawiał dobre wrażenie, porobił dodatkowe zdjęcia, nagrał krótki filmik jak chodzi dookoła auta i je odpala. Teraz najważniejsze - cena. Wystawiony był za 8000$, gdzie za około 7-8tys$ można było kupić uszkodzone. Ten uszkodzony nie był co widać na zdjęciach, ale o tym później. Cena więc była zachęcająca, ale wiedzieliśmy że może okazać się że coś będzie nie tak. Sporą zaletą jest fakt, że mamy możliwość zapłaty za auto w gotówce, my przelewamy spedytorowi, on wypłaca w dolarach i kierowca płaci na miejscu. Dzięki temu wiemy że coś przyjedzie, nawet jeśli stan miałby być gorszy niż na zdjęciach.

Finalny koszt: 8000$ za auto, 350$ za transport do portu, 400$ kontener z Savannah, 150$ ściągnięcie klimy, 890€ cło, 325€ transport do Bydgoszczy, 100€ opłaty celne. Przy kursie 3,4 za dolara oraz 4,2 za euro wychodzi około 35800pln. Do tego oczywiście muszę zapłacić akcyzę, VAT, tłumaczenie dokumentów oraz recykling. Domyślam się że interesuje was ile to wyniesie więc taka orientacyjna kwota pozostałych opłat to około 12-15tys.

Pierwsze wrażenia po wyjęciu z kontenera to bez dwóch zdań miłość od pierwszego wejrzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Auto odpalało: Krótki filmik, więc nie było najgorzej. Zewnętrzny oraz wewnętrzny stan również nie prezentował się gorzej niż się spodziewaliśmy. Malowania wymagał przedni oraz tylni zderzak, tak to bez większych zastrzeżeń, po polerce będzie dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Auto jest bezwypadkowe.

Samochód wjechało do garażu po kocyk i na tym skończyłaby się ta historia, ale niestety coś musiało być nie tak no i w końcu wiemy co. Auto obecnie odpala ale niestety nie reaguje na gaz. Problem z przepustnicą raczej wykluczyliśmy, próbujemy wyeliminować inne przyczyny. Mimo wszystko zakup jest udany. Biorąc pod uwagę jak poważnie uszkodzone auta widzieliśmy za te 7-8tys$ nadal zdecydowanie warto było go kupić.

Poniżej kilka dodatkowych fotek, już po malowaniu zderzaków. Odpaliliśmy dzisiaj też Instagrama i tam róznież pojawiła się dodatkowa fotka tyłu auta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Link: Instagram: blkauto

Oczywiście zapraszam do obserwowania naszego profilu tutaj czy na Instagramie, oraz naszych tagów #blkauto oraz #samochodyzusa - ten drugi typowo do wrzucania ciekawych ofert aut do sprowadzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miłej niedzieli Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#blkauto #samochodyzusa #motoryzacja #samochody #carboners #bmw #v12
Pobierz BLKauto - Cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prosiliście o opis zakupu E31, więc taki właśnie wam p...
źródło: comment_9WzXnyWO69CUoSC95vDJ6IHRAz98VHT2.jpg
  • 33
Wołam przez MirkoListy plusujących ten komentarz (102)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @MattMan @netto @ferbenb @Jankez @Texto @Bartex16 @Lucider5 @Radziox @kapkptn @adamua @beczak @Ritycho @DupaObsrana @cin3k @pug_in_stug @Dziki_Bigos @szycho1992 @Haroldus @PanKracy582 @StandbyOn @Fryceusz @bm31 @hurrdurr221 @Protector @CHWDP @SpokojnyPan @MathiasRaven @szele @Just666 @Kresovianin @adamopol @chianski @czarnaperla1 @Souls22 @
@BLKauto: gratuluję zakupu. Sam myślę nad sprowadzeniem Acury lub którejś Hondy - zupełnie nie wiem jak się za to zabrać i czy w ogóle. Czasu mam jeszcze sporo więc na przestudiowanie co i jak też jeszcze mam trochę.