Wpis z mikrobloga

@xqwzyts: No właśnie nie zawsze, wystarczyło poznać narodowość i napisać np Syryjczyk wjechał w tłum ludzi a następnie popełnił samobójstwo. Ale przecież lepiej jest napisać że auto i że są ofiary śmiertelne w tym 'kierowca'. Ładne pomijanie istotnych informacji.
@InnyKtosek: manipulacja polega na wybiórczym prezentowaniu informacji, nawet jeśli nie kłamią, to podają tylko część prawdy. Nie jest to kłamstwem, ale też i nie jest to cała prawda - właśnie dla takiego zjawiska wymyślono słowo manipulacja.

I "geniuszu", jak sądzisz, podawanie informacji kto dokonał zamachu, czy był to zamach, czy nie, ma znaczenie w obliczu napięć społecznych?
@fireman2: Jak mówisz o swoim wypadku to możesz powiedzieć, że miałeś wypadek bądź stuknęło mnie inne auto na rondzie i tak dalej, a nie kierowca w swoim aucie stuknął mnie/moje auto na rondzie

Tak samo mówi się, że rozbił się samolot, bardzo rzadko mówi się, że rozbił się pilot w samolocie albo samolotem. I za każdym razem to statek tonie, a nie kapitan na statku albo coś.

Zawsze mówi się, że