Wpis z mikrobloga

#windows #linux #pytanie

Mircy, na Win10 dalej działa ten myk z podmianą bodajże funkcji klawiszy trwałych na cmd.exe? Tak, żeby 5xshift zamiast włączać sethc.exe, włączał cmd? Parę razy mi to tyłek uratowało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem na kompie konto admina na windzie7, z którego rzadko korzystałem. Później też z samej windy no i zapomniało mi się hasło. Na szczęście miałem też linucha (dual boot), na którym właściwie siedziałem przez dłuższy czas (co też się przyczyniło do zapomnienia hasła), więc dostęp do swoich plików miałem, ale gorzej z programami. Zwłaszcza, jak chciałem zainstalować coś robionego pod windowsa, a z wine bywało różnie. Więc wykorzystałem dostęp do plików windy, podmieniłem co trzeba, przełączyłem się na windę, na ekranie logowania 5xshift i przez cmd zmieniłem sobie hasło do konta administratora windows. Jaka ulga to była :D

Dalej tak się da pod win 10, gdybym się chciał przesiąść i znowu bym miał atak sklerozy?
  • 4
@Kryspin013: Czemu? Wszystko możesz ustawić sobie jak wcześniej.

Czekaj, który konkretnie? Generalnie zamiast linucha można użyć płytki recovery windy, ale że już miałem, to po co miałem krążka szukać.
@Kryspin013: Nie no, czaję, ale nie obracam się wśród hakierów, na szczęście, żeby ktoś skminił co i jak, a zmiany możesz sobie cofnąć. Tam, gdzie laptoka zabieram, nikt by nie odkrył tej "bramy", a nawet jeśli, przypadkowo, by taka osoba ją wyklikała, to i tak nie wiedziałaby do czego to służy i jak tego użyć.

No i tak jak mówię, zmiany możesz sobie cofnąć; z powrotem dajesz nazwę cmd.exe, a nazwę