Wpis z mikrobloga

Na zdjęciu widoczny jest Roberta McGee, który wieku 13 lat (26 lat przed zrobieniem zdjęcia) został oskalpowany żywcem przez Indian Siuksów. Młody Robert, osierocony przez rodziców, podróżował pociągiem, który został napadnięty przez grupę Indian pod dowództwem wodza „Małego Żółwia” na terenach leżących na zachodzie stanu Kansas. Chłopak został zaciągnięty przed oblicze wodza, który strzelił mu w plecy z broni palnej, a następnie przyszpilony do ziemi dwoma strzałami z łuku. Kiedy grupa Indian zdejmowała z niego skalp, cały czas był przytomny. Przeżył cudem.

Robert McGee nie jest jedyną znaną osobą, która przeżyła zdjęcie skalpu. Doświadczył tego również Josiah Wilbarger, który opisał je jako „zadziwiająco bezbolesne”, przy czym relacjonował, że towarzyszył mu dźwięk przypominający „ryk lub odległy grzmot”
Źródło

uzbek23 - Na zdjęciu widoczny jest Roberta McGee, który wieku 13 lat (26 lat przed zr...

źródło: comment_TFcHrcWNeau5sRU07IJ2EbG4ujkRF2qb.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@uzbek23:

" In 1864 13 year old Robert McGee was headed west on the Santa Fe Trail with his parents. They died along the way and the boy, orphaned, continued the journey with a wagon train bringing supplies to New Mexico. Somewhere in the western reaches of Kansas the soldiers tasked with guarding the wagon train got delayed and the civilians were set upon by a band of Brule Sioux Indians,
  • Odpowiedz
czyli to co widać to czaszka? O #!$%@?


@Croudflup:
Raczej nie. Raczej mu to zaszyli. Skórę na przeszczep zazwyczaj pobiera się spod pach.
Pierwszy przeszczep skóry był w 1823, a historia jest z 1864, więc był już możliwy.
  • Odpowiedz
@wamaga: Powiększyłem inne zdjęcie i już nie jestem taki pewien, widać jakieś szwy mocujące ten czepiec do głowy. Możliwe że to rodzaj tylko takiej jakby skórzanej protezy bo mało prawdopodobne by byli w stanie dokonać "prawdziwego" przeszczepu po tym jak już się rana wysuszyła (no i co robiłyby szwy 26 lat po zdarzeniu).
  • Odpowiedz