Wpis z mikrobloga

@moris93
Nie widziałem niczego sensownego w tym stylu, kup se książkę do gramatyki po prostu. Oczywiście, że pełne zdania i cała gramatyka naraz, tylko tak można się nauczyć języka w skończonym czasie. Polecam kanał Superholly, fajne rzeczy gada, czasem z napisami. Wymowa hiszpańska jest bardzo prosta, nie ma nawet czego ćwiczyć.
@Czamat może i masz rację, książki mi się dziwnie nie efektywnie kojarzą ale to pewnie przez moje podejście ze szkoły jeszcze. Ruskiego nauczyłem się właśnie za pomocą YouTube więc pomyślałem o innych języksch, uderzę raczej w książkę.dzieki
@moris93: Z francuskiego to np Home Language, francais avec Pierre, comme une francaise, Learn French with Pascal. Dwa pierwsze po francusku, ale wyraźnie i powoli mówią, kolejne po angielsku. Generalnie spoko tłumaczą, omawiają bardzo wiele zagadnień, zwracają uwagę na ładną wymowę itd, aczkolwiek osobiście niestety mnie nudzą takie filmiki, co by autor w nich nie robił. Na same początki bardziej polecam kurs Michela Thomasa (pierwsza część jest na youtubie), tylko właśnie