Wpis z mikrobloga

Mam btsa praktycznie za oknem, a transfery 4-8megabity. Często zrywa połączenie. W jaki sposób zgłosić problem do #orange, żeby sprawdzili co jest z nadajnikiem, zamiast głupio zwalać winę na użytkownika ? Dla porównania, na tym samym routerze, #play na karte 62 mbit, a AERO2 ponad 30mbit
#lte #internet #sieci
  • 11
@KaluHeHe: sprawdziłem po cell-ID i to jest ten BTS co mam blisko siebie. Co ciekawe, wieczorem ( po 18-19) potrafią być nawet spoko prędkości 15-20mbit, ale rankiem i w południe tragedia. Tak jakby, przewidując niższy ruch, celowo zmniejszali moc i przepustowość by oszczędzać na kosztach

@m___W 800m, więc chyba idealnie ?
@KaluHeHe: ale w dzień i rankiem ? To obrzeża dużego miasta, zabudowa typowo jednorodzinna. Większość ludzi o tej porze siedzi w pracy lub się uczy. Logicznie rzecz biorąc to właśnie teraz powinno być najlepiej
@kokosanki: czyli może to być sztuczny limit narzucony przez operatora ? Pod tym samym adresem, wg btssearch, nadajnik ma też play, prawdopodobnie to jest ten sam maszt. Różnica w prędkościach od 10-cio do 20-sto krotna
@kokosanki: 2.5km dalej jest nadajnik z b20 od Orange i dodatkowo, b3 w ramach NetWorks!. Niestety b3 nie łapie, a wyniki z samego b20 ( dl 7-9mbit / ul 10-15) świadczą o zapchaniu. Parametr SINR jest tak samo kiepski. Nie wiem, czy w ramach współpracy Oragne i T-mobile działa agregacja, ale chyba tylko dla niej warto ewentualnie kupić antene.

Ehh szkoda tego Orange, bo to jedyne LTE bez limitu dla wyznaczonej
@OrangeEkspert: Lublin, najbliższe skrzyżowanie ulice Zdrowa i Wygodna. Obecnie internet działa zadowalająco, wczoraj jednak był kompletnie nieużywalny i taka sytuacja powtarza się od dłuższego czasu. Bardzo proszę o informację, czy planowana jest rozbudowa nadajnika przy Strojnowskiego 25 o częstoliwość 2600MHz, jak wynika z pozwoleń prezesa UKE. Jeśli to informacja poufna to można przez PM