Wpis z mikrobloga

Mirabelki, wszędzie teraz mówi się o konieczności ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym. Do tej pory nie zwracałam na to za dużej uwagi, ale chce to zmienić. Problem jest w tym, że testuję teraz różne kremy z filtrami i na razie to masakra. Sam krem powoli się rozsmaruje, ale zrobić na tym makijaż to męka... (°° Może macie do polecenia jakieś fajne kremy z wysokim filtrem? Z drugiej strony wśród koreańskich kosmetyków można znaleźć kremy bb z filtrem 50, może to wystarczy? Zastanawiałam się też nad kosmetykami mineralnymi. Co polecacie? Jakie są wasze sposoby?

#kosmetyki #mirabelkopomusz #pielegnacja #kiciochpyta
  • 11
@peska_paczeska: ja mam tłustą w strefie T, a reszta raczej normalna. Są różne pojemności, na początek polecam Ci tę małą ze zdjęcia (50ml), dla wypróbowania. Ładnie pachnie i dobrze współpracuje z podkładem. Niestety nie jest najtańszy, ale działa bardzo dobrze. Mnie nigdy nie zapchał. Trzymam kciuki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aha. To jest wersja bez koloru. Są jakieś barwione, ale ich nie testowałam.
@peska_paczeska Ja używam kremu nivea q10 plus on ma filtr 30
Ale trzeba pamiętać, że filtry chemiczne (zazwyczaj są w kremach) działają tylko kilka godzin i jeśli chcesz trwale zabezpieczyć swoją skórę można używać pudru z filtrami uv (np z bell)
@peska_paczeska: filtry chemiczne nie tylko dzialaja kilka godzin ale tez po destabilizacji generuja wolne rodniki czyli starzejesz sie szybciej zamiast wolniej. Wiec ten makijaz musisz zmyc w zaleznosci od filtru i aplikowac ponownie, w zaleznosci od filtru co 2-4 h.
One maja taka ochrone przy aplikacji ponad 1 ml, to bardzo duzo, nawet na antheliosie nie zrobisz makijazu w takiej ilosci. Jakas opcja sa pudry z tlenkiem cynku.
I jeszcze jedno:
@peska_paczeska: niestety nie, maja mala ochrone w porownaniu do filtrow klasycznych.
Ja tylko pisze, ze filtry nie musza byc najlepszym rozwiazaniem jesli chodzi o ochrone przed starzeniem, ale oczywiscie chronia przed przebarwieniami i w trakcje stosowania kwasow powinno sie ich uzywac. Jesli nie wychodzisz na dluzej niz te 2-4 h na slonce to nie powinnas sie przejmowac, filtr zapewni ochrone. Najlzejszy filtr jakiego uzywalam to ten nieszczesny anthelios. Jesli uzywasz 50