Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś dalej jest przekonany że banki banują krypto dla naszego dobra, niech sobie poczyta

Commonwealth Bank of Australia (CBA) czyli największy bank w Australii który miesiąc temu wyda oświadczenie o blokowaniu kryptowalut ze względu że nie spełniają minimalnych standardów regulacyjnych, niezawodności i reputacji.
Jest obecnie pod ostrzałem mediów bo wychodzą informację że brał udział w praniu pieniędzy dla włoskiej mafii.

#bitcoin #kryptowaluty
  • 15
  • Odpowiedz
@dla_zabawy: oczywiscie, masz 100% racji. Akurat w prasie byla sprawa gdzie dali limit kredytowy gosciowi uzaleznionemu hazardu i oczywiscie wszystko wydal.
Z tego co pamietam to dlug umorzono wlasnie ze wzgledu na nieodpowiedzialne kredytowanie. Wiec to troche tez jednostronne - bank odpowiada za nasz dyscypline finansowa czy jestesmy dorosli i robimy to sami?
  • Odpowiedz
@Iguan: Ja wychodzę z założenia że każdy jest dorosły i powinien sam decydować na co wydaje pieniądze ze wszystkimi tego konsekwencjami. Jeżeli ktoś mi coś narzuca to jest to ograniczenie wolności a z tego co wiem kryptowaluty nie są w Australii nielegalne więc samym kupnem nie łamie prawa
  • Odpowiedz
@dla_zabawy: Tez uwazam, ze dorosly czlowiek powinien sam wiedziec na co go stac a na co nie. Ale jak czytam reportaze z Royal Commission jaka przechodzily banki w Australii to zaczynam miec wrazenie, ze tak nie jest. Dla mnie wynika z tego, ze bank ma nas prowadzic za reke zebysmy sobie krzywdy nie zrobili. Bo tak to oczywiscie bank bedzie zly. Nie dziwie sie, ze ida w strone ostroznosci. Ale to
  • Odpowiedz
@Iguan: no i slusznie, banki sobie zasłużyły na jak najwięcej obostrzeń, im więcej oczu patrzy im na ręce, tym lepiej. Im więcej obostrzeń i regulacji względem banków, tym bezpieczniej dla użytkowników.
  • Odpowiedz
@Caccutas: To Twoje zdanie, ja mam nieco inne. Karanie banku bo ktos wzial kredyt wiekszy niz mogl sobie pozwolic kloci sie z moja wizja doroslego, odpowiedzialnego czlowieka ktory wie ile zarabia, ile wydaje i na co go stac.
  • Odpowiedz
@Iguan: nie mówię o tym, tu masz rację. Mówię o obostrzeniach w kontekście kreacji instrumentów finansowych, zobacz co się działo po wprowadzeniu financial servixes deregulation act. Poza tym, uważam że poręczenie bfg na lokatę do 100k się jest za małe. Ale to tak #!$%@?ąc.
  • Odpowiedz