Wpis z mikrobloga

3 miesiące czekania od podejrzenia wznowy na taki wyniki to naprawdę wielka niepojęta ulga. Dziękuję wszystkim za wsparcie zarówno modlitwą jak i pozytywnym myśleniem :)
Każdego dnia badanych jest około 20 osób, a traf chciał, że spotkałem tam Mireczka z którym obgadaliśmy całe mirko. Zdrowiej bracie i trzymaj się tam!
Wesołych świąt każdemu życzę ʕʔ
Z fartem Miraski
#prosilechoruje #zdrowie
p.....e - 3 miesiące czekania od podejrzenia wznowy na taki wyniki to naprawdę wielka...

źródło: comment_MK72BkyLNKhtirWGu0WXGirnh2WSqiHq.jpg

Pobierz
  • 61
@prosile: Oby. Z zewnątrz wygląda ok, wszystko, co wystawało się wklęsło :) Wiadomo jednak, że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Z tego co wiem, to (niezależnie od wyniku PET) sugerowana jest jeszcze radioterapia. Mam tylko nadzieję, że tyle wystarczy, bo nie ukrywam, że końcówkę chemii miałem ...ciężkawą ;]

Jak wyglądają potem badania kontrolne? Co jaki czas trzeba wchodzić do PETa? Z tego co wiem, to za czas pełnego wyleczenia przyjmuje się
@twatorowski: radio to zwyczajowy proces po ABVD w celu konsolidacji leczenia. Badania kontrolne PET miałem po przeszczepie, po pół roku i teraz co rok.
Idziesz na poradnie i na początku jesteś często później już co pół roku itd.
5 lat zwyczajowo się określa jako wyleczony :) Zdrowia!
@prosile ja mam z lewej strony pod żuchwą powiększone i byłem nawet na usg, ale powiedziała, że do obserwacji, bo to może być z moich stanów zapalnych na twarzy.. jakie miałeś jeszcze inny objawy?
@frapson: najbardziej charakterystyczne to utrata 20% wagi w przeciągu 6 miesięcy, ból węzłów chłonnych po alkoholu i świąd skóry szczególnie po kąpieli. Bardzo często ziarnica złośliwa nie daje objawów w początkowych stadiach. Najczęściej to osłabienie, czasem pojawia się charakterystyczna gorączka która pojawia się co kilka dni.
Jeżeli rosną te węzły to wtedy natychmiast do lekarza , tak to obserwuj i w sumie można zrobić biopsję która jedynie może wykluczyć lub potwierdzić