Wpis z mikrobloga

@Imperator_Bazantow: pewnie ze kupisz. I tez takich uzywam, ale np pomady do ukladania wlosow sa drozsze, a te tanie kosmetyki w ogole sie nie umywaja do mocy, zapachu i efektu na glowie (a probowalem sporo rzeczy). Czasem tez dobrze miec lepszy szampon w domu, bo naprawde sporo dodaja. Do perfum mysle ze twoj komentarz sie nie odnosi, bo od razu czuc czy ktos sie psika Axem czy jakas lepsza woda kolonska
@ruok: zazwyczaj faceci myją włosy często, bo one i tak ekspresowo schną (nie mówię o długich włosach, wtedy szampon jak najbardziej). Maska/odżywka domyje tak samo jak szampon, a nie przesusza skóry i odżywia włosy. Szczególnie to ważne przy problemach ze skórą i np. kręconymi, suchymi włosami. Odżywki też mają ekstra zapachy, masa jest teraz jałowcowych, cedrowych, owocowych czy jakie tam zapachy są męskie xD
@dziendobryjestemnikim: mojego niebieskiego ulubione to Vatika:
@wwwlosy_pl: Mój ma idealne włosy myjąc tylko szamponem, a sama mam włosy do pasa i nie mogę nakładać odżywki na czubek głowy, raczej od połowy w dół, bo by mi strasznie oklapły te włosy :( Stąd taki wniosek.
Może masz coś do polecenia dla takich włosów jak moje, coby można było odżywić też te u góry :P
@cofko: w odżywce do mycia: bez silikonów (dimethicone, amodimethicone, cyclopentasiloxane), quatów, polyquatów (quaternium-87, polyquaternium-10). Dobrze, żeby wysoko była substancja powierzcniowo czynna taka jak Cetrimonium Chloride lub Behentrimonium Chloride, żeby ładnie emulgowała sebum i ściągała zanieczyszczenia.
@ruok: olejowanie przed myciem! Dawaj na niego coś fajnego 2w1 żeby i skórę odżywiało. Jak nie ma uczulenia to czarnuszka jest świetna, olej konopny, sezamowy. Albo może olej indyjski, czyli macerat ziół - dodatkowo na
@ruok: olejowanie przed myciem! Dawaj na niego coś fajnego 2w1 żeby i skórę odżywiało. Jak nie ma uczulenia to czarnuszka jest świetna, olej konopny, sezamowy. Albo może olej indyjski, czyli macerat ziół - dodatkowo na proost podziała i niektórzy lubią takie orientalne zapachy :) Dajesz tego na dłoń trochę i nakładasz, skórę masujesz, na włosy nakładasz co zostanie na dłoniach i już. Zmywa się szamponem, ale jakby były problemy to odżywka