Wpis z mikrobloga

@Lawrence_z_Arabii jestem agnostykiem, co deklarowałem wiele razy, ale rzecz nie w tym czym jest wiara w boga, a w tym czym są religia teistyczne i ich wyznawcy. Na przestrzeni dziejów powstały różne religie, ludzie wierzyli w jedno, po czym dawali sobie wcisnąć drugie i też było ok. Pisałem o tym tutaj. Nie chodzi o to, czy Bóg istniał, czy istnieje, a o to jak go te religie przedstawiają wypełniając lukę
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii

Logika jest taka, że jeśli sponsorujemy baseny dla garstki pływaków, teatry dla garstki widzów i wiele innych niszowych rzeczy, to można też za sponsorować też coś dla katolików, którzy niszowi już nie są.


Różnica w kwotach sponsorowanych jest bezczelnie ogromna to raz, a dwa - jeśli nie są niszowi, to mogą utrzymywać się sami.
I rzecz najważniejsza - z basenu może korzystać każdy a z obrotów basenu państwo ma pieniądze
  • Odpowiedz
@SpokojnyPan: My mamy nergala wy macie Terlikowskiego. My mamy swoich oszołomów wy macie swoich. W dalszym ciągu rozmowa sprowadza się do togo, że po jednej i drugiej stronie barykady są trole i debile. A bez odpowiednich i obiektywnych statystyk, przepychanie się o to kto ma ich więcej nie ma sensu.
  • Odpowiedz
My mamy nergala wy macie Terlikowskiego

@jan_zwyklak: powtarzam to co napisałem idioto do ciebie, jestem ateistą, tylko nie takim głupim ja ty i tobie podobni tutaj na wykopie xD

"waszym" xD #!$%@? się chłopie w łeb z tym uogólnianiem. Nawet nie napisał jakiej jest wiary, tymczasem wy(ty i plusujacy twoj wpis) już wszystko wiecie bo nie postawił się po "waszej" stronie. xD głupsi niż ustawa przewiduje, zakodowani by się przepychać
  • Odpowiedz
Różnica w kwotach sponsorowanych jest bezczelnie ogromna to raz, a dwa - jeśli nie są niszowi, to mogą utrzymywać się sami.


@Grothar: Każdy może utrzymywać się sam.

I rzecz najważniejsza - z basenu może korzystać każdy a z obrotów basenu państwo ma pieniądze w podatkach, czego nie można powiedzieć o Kościele, który tyko ściąga haracz z wszystkich, a państwo nie ma ani grosza z tej
  • Odpowiedz
Do kościoła też może iść każdy


@Lawrence_z_Arabii: nieprawda, kościół służy tylko wiernym, inni nie mają tam czego szukać. Jestem za tym, żeby podatki szły tylko na to, co może służyć wszystkim. Drogi też przynoszą straty. Chodniki również tylko kosztują, a do tego się nigdy nie zwracają nawet w części. Kościół nie płaci podatków, a tylko bierze kasę. Powinien być opodatkowany, jak każda inna firma. Nie ma tu nad czym dyskutować.
  • Odpowiedz
nieprawda, kościół służy tylko wiernym, inni nie mają tam czego szukać.


@Grothar: Basen służy tylko pływakom, a inni nie mają tam czego szukać.

Jestem za tym, żeby podatki szły tylko na to, co może służyć wszystkim.


Nic nie może służyć wszystkim. babka spod Suwałk, płacąca podatki z emerytury na obwodnicę Wrocławia, nigdy z niej nie skorzysta.
  • Odpowiedz
babka spod Suwałk, płacąca podatki z emerytury na obwodnicę Wrocławia


@Lawrence_z_Arabii: zdaje się podatki nie są rozdzielane w ten sposób. Babka spod Suwałk zasila zdaje się przede wszystkim lokalny budżet.

Basen służy tylko pływakom, a inni nie mają tam czego
  • Odpowiedz
zdaje się podatki nie są rozdzielane w ten sposób. Babka spod Suwałk zasila zdaje się przede wszystkim lokalny budżet.


@Grothar: Nie, połowa PITu i cały VAT idzie do budżetu centralnego.

ludzie MUSZĄ się jakoś poruszać. Ruch i aktywność fizyczna jest potrzebna dla zdrowia. Dzieci są również potrzebne. Kościół nie jest potrzebny dla zdrowego
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii aktywność ruchowa jest potrzebna każdemu człowiekowi i państwo stara się w ten sposób ją ludziom ułatwić, za to spotkania miłośników zmyślonych historii wynikają z wyboru. Zwłaszcza, że są szkodliwe, więc nie powinny być finansowane z budżetu w żadnym procencie. Chętnie się zgodzę by baseny były jedynie prywatne, oby tylko przestali zmuszać ludzi do płacenia na tę fantastykę.
Przy czym pamiętaj, że niektórzy chodzą na baseny państwowe, a jak cena będzie
  • Odpowiedz
To pogorszy ich stan zdrowia i wygenerują koszty w służbie zdrowia.


@Grothar: Kij mnie to obchodzi. Ciebie nie obchodzi jakoś samopoczucie katolików.

Zablokowanie środków od niewiernych nie spowoduje wygenerowania żadnych kosztów
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii

Kij mnie to obchodzi. Ciebie nie obchodzi jakoś samopoczucie katolików.


Mylisz zamopoczucie ze zdrowiem. Guzik mnie obchodzi, czy Iksińskiemu ktoś dołoży do Harrego Pottera.
  • Odpowiedz
Mylisz zamopoczucie ze zdrowiem.


@Grothar: Samopoczucie to część zdrowia. Czy może jesteś jednym z tych, co każą iść pobiegać, gdy ma się depresję?

Jest i religie teistyczne ze zdrowiem psychicznym mają akurat najmniej wspólnego. Państwo musi dbać o zdrowie obywateli we własnym interesie. Niestety nie można nikomu zabronić uprawiania tych guseł - choć wyszło by to na zdrowie
  • Odpowiedz
  • 0
@Lawrence_z_Arabii

widzisz tyle przykładów gimbokatolicyzmu w życiu codziennym, ale wyszukanie chociaż kilku to jest trud niesamowity?

90% Twoich wpisow to jest gimbokatolicyzm, w ktorym probujesz jak mozesz gnoic swiatopoglad osob niewierzacych. Podpowiem Ci cos - kazdy, kto ma troche rozumu i godnosci olewa na codzien takie przepychanki. Komu probujesz cos udowodnic? Bo na te chwile wyglada mi na to, ze tak jak gimboateisci brandzluja sie swoja wyzszoscia bo nie wierza, tak
  • Odpowiedz
90% Twoich wpisow to jest gimbokatolicyzm, w ktorym probujesz jak mozesz gnoic swiatopoglad osob niewierzacych.


@greven: Twierdzisz, że światopoglądem niewierzących jest "hurr durr wszyscy wierzący to debile", albo 'hurr durr karzdy ksionc to gwałciciel"? Bo tylko takie poglądy gnoję.

Może za bardzo utożsamiasz się z tymi gimboateistami i ich tezami, dlatego cię to tak
  • Odpowiedz