Wpis z mikrobloga

#schizofrenia #psychiatria #zdrowie Zeskanowałem moje wypisy ze szpitali, i przy okazji podliczyłem ile razy byłem na leczeniu psychiatrycznym (rachubę straciłem około roku 2009). Okazało się że byłem 21 razy leczony na oddziałach psych. (15 razy całodobowo, 6 razy oddziały dzienne). 2-óch wypisów brakuje. Ostatni raz na oddziale psychiatrycznym byłem w pierwszej połowie 2012 roku i jak na razie 6 lat spokój (oby).
x3ntry - #schizofrenia #psychiatria #zdrowie Zeskanowałem moje wypisy ze szpitali, i ...

źródło: comment_62FKvd2SH8rHjo5F1gqWs4fPt1kO5y2w.jpg

Pobierz
  • 22
@x3ntry ja cztery razy z dwubiegunówką, ostatni raz rok temu. Niestety psychiatria w Polsce leży i kwiczy... powiedz mi, pomogły Ci te pobyty?

Pierwsze trzy były zbyt dawno, żebym mogła się wypowiadać, ale ostatni w Warszawie był koszmarny. Wyszłam w gorszym stanie niż jak mnie przyjmowali.
@PanTadek: Jak na razie stabilnie, jedynie co mi dolega to neuralgia i coś z nerkami. +rodzinna oficjalnie stwierdziła po kolejnej kuracji antybiotykiem że mam astmę.
@PanTadek: U mnie ostatnio lekarka od spraw psychicznych stwierdziła, że mam Aspergera (wcześniej tylko wypywała leki, bo teraz PZP nie ma umowy z NFZ i jest płatne 70zł [zaraz poszukam paragonu])
@sanchopancho: Nie byłem w żadnym szpitalu ani na pogotowiu aby mi dali jakiś papier. Leczyłem się u swojej psych. i u rodzinnej (od 2014 3 razy miałem zapalenie oskrzeli, problemy ze stawami kolanowymi). A poza tym jak brałem kartotekę z pzp to od razu wysłałem do ZUSu. [2015]. Nie zdążyłem nawet zeskanować. Decyzja o rentę została wydana zaocznie (tj. bez mojego udziału, na 5 lat)
@Mollina: Czy pomogły, chyba pogorszyły sprawę. Pierwsze rozpoznanie - zespół depresyjny, następne - zaburzenia schizotypowe, następne zaburzenia schizoafektywne, póżniej schizoafektywne typ mieszany (z objawami depresji i manii jednocześnie). Ostatni raz byłem na psychiatryku pod koniec ub. roku odwiedzić sąsiada (zachorował po przećpaniu).
@aptudeskaj: Ostatni raz słyszałem głosy chyba w 2014 roku (miałem psychozę). Tzn. dziwnie człowiek się wtedy czuje. Włączy np. radio czy TV to mózg przerabia to po swojemu (chociaż to bardziej chyba są iluzje).
@aptudeskaj: Dawniej (przed 2011 rokiem słyszałem) chciałem edytować komentarz, ale zdążyłeś odpowiedzieć więc przeklejam:
@aptudeskaj: Ostatni raz słyszałem głosy chyba w 2014 roku (miałem psychozę). Tzn. dziwnie człowiek się wtedy czuje. Włączy np. radio czy TV to mózg przerabia to po swojemu (chociaż to bardziej chyba są iluzje). Tak jakby gadali wszędzie na twój temat. Idziesz przykładowo ulicą, i mijasz grupę rozmawiających ludzi. To ty słyszysz jedynie niby szepty, a
Głosy w ciszy zacząłem słyszeć około 2005 roku. Szczególnie jak miałem wyłączone radio/tv i się kładłem spać. Do tego niećwiczone LD i OOBE. Do dzisiaj czasami miewam spontanicznie LD. Głosy też miałem podczas paraliżu przysennego (ale z tego co czytałem to normalka).