Wpis z mikrobloga

Hej #mirkokoksy . Przede mną pierwsza redukcja i miałbym pytanie co do kalorii. Załóżmy, że ważę 85kg i chcę zbić do 78kg. To obliczam zapotrzebowanie kaloryczne dla aktualnej wagi (85 kg) i ucinam te 300-400kcal czy obliczam zapotrzebowanie do wagi, którą chce osiągnąć (78kg) i ucinam 300-400kcal? Ucinam od zapotrzebowania dla wagi, która mam, czy dla wagi, którą chce mieć? #silownia
  • 14
@Lonilele: którą masz tak jak pisał @Yekan_east, dodatkowo zrobiłbym to stopniowo i bez cardio np. na początku -200, potem -300, na koncu -400.
Jak zaobserwujesz ze nic sie nie zmienia to mozesz dodac jakies cardio. Jezeli bedziesz robic to stopniowo to jest duzo plusow, np robiac to nagle -400 kcal organizm zareaguje szybko i znacznie ale po jakims czasie sie przyzwyczai, a stopniowe obnizanie kcal wydluzy proces "szoku". No i
@Yekan_east: 5 dni w tygodniu

pon: klata tric barki
wt: plecy bic przedramie
śr: nogi barki brzuch
czw: klata tric przedramie
pt: plecy bic brzuch

mniejsza o serie

a białka trochę zwiększyć na redukcji?
@Yekan_east: no, ale tak ogólnie to lepiej na redukcji średni ciężar i dużo powtórzeń / serii czy duży ciężar i mało powtórzeń / serii. Bo myslę, że jeszcze dołożyłbym do tego 3 razy w tygodniu beiganie po 30 minut po treningu siłowym od razu
@Lonilele: tak jak wspominal @Jan_Laguna na razie cardio mysle powinienes odpuscic jesli stopniowo wchodzisz na redu, ja sie wlasnie przejechalem na dolaczeniu cardio do treningow mimo ze pieknie wszystko schodzilo zarelkiem. A co do serii i powtorzen - nie wiem, specjalista nie jestem i nie wiem co bedzie lepsze. Ja i na masie i na redu cwiczylem 8-12 + ew ciag, przysiad i plaska 5x5. Po tym nie odczuwalem zbytnio spadku
@Lonilele: jak bedziesz trzymal dietę to niezaleznie od treningu bedziesz zadowolony z efektu. Sam walnalem z 98 do 75 kg w 6 miesiecy i bylo to zdecydowanie za szybko (wiszaca skora na brzuchu itp). Powodzenia!