Wpis z mikrobloga

#bhp #magazyn
Czy to normalne że na zakrętach w miejscach które zaznaczyłem są stawiane palety z towarem, takie po ponad 2,5m, że ograniczają kompletnie widoczność i zmieści się tylko jeden wózek, mimo że ruch jest obustronny i do tego poruszają się ludzie na pieszo. Przejścia są 3-paletowe, nie cztero jak na obrazku.
Oprócz tego podczas rozładunku w innej części magazynu, gdy brakuje miejsca na placu, palety są stawiane między rzędami, po dwie obok siebie, tak że aby pobrać towar z miejsca sprzedaży, da się ledwo przejść na pieszo.
Jeśli to jest niezgodne z bhp, to gdzie to można zgłosić?
Hfishman1 - #bhp #magazyn
Czy to normalne że na zakrętach w miejscach które zaznaczy...

źródło: comment_Pmh2TNm7CQIJFlwNTvyI7fLjPzcRQjSH.jpg

Pobierz
  • 9
@positiveVibe: Jeżeli miejsca nie ma to nic bhpowiec nie zrobi, zarządca rozłoży ręce bo gdzie ma to ustawić, właściciel to samo powie, no chyba, że jednak bezpieczeństwo jest dla niego ważne i wybuduje dodatkową halę lub miejsca regałowe.
@Wsciekle_piesci_meza: mniej towaru zamawiać/produkować. To miejsce w tym magazynie jest jednocześnie ścieżką, drogą wózków jezdniowych i miejscem odstawczym dla palet, to na pewno nie jest halo wg przepisów BHP. Poczytaj sobie czy można zgłosić brak zasad BHP do PIPu, albo zadaj jeszcze raz pytanie..
@positiveVibe: Nie jestem OPem
Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy co piszesz i jak wyglądają realia, myślisz, że ktoś będzie zmniejszał produkcje żeby ścieżek co jakiś czas nie zastawiać? Powodzenia
A co do PIPu to również, przyjdą, wydadzą zalecenia do wdrożenia w określonym terminie. W określonym terminie przyjdą sprawdzić na co wszyscy będą przygotowani i pasuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Temat zastawionych ścieżek przerabiałem nie raz, ugodą
@Wsciekle_piesci_meza najwidoczniej nie zdaje sobie sprawy jak wyglądają realia w Januszofirmach bez jakichkolwiek certyfikatów, doskonale zdaje sobie sprawe z tego co pisze, u mnie w firmie (tam gdzie pracuje) to była by jakaś kpina. Posiadamy parę certyfikatów ISO i audyty są średnio raz w miesiącu i niema tu miejsca na fuszerki a tym bardziej na ryzyko zdrowia pracowników.