Wpis z mikrobloga

Jak chronicie sie przed kleszczami? Co sezon zawsze musze zlapac jakiegos #!$%@? choc nie chodze po lasach itd. boje sie boreliozy i innych chorob od tego scierwa, zawsze wyciagalem je jak najszybciej bo zawsze sie ogladam dokladnie dzien po dniu... wiec dluzej niz 24h nigdy we mnie nie siedzial maks chyba 10h, jakis preparat skuteczny odstraszajacy te #!$%@? male czy cos?
#kleszcze #borelioza #owady #medycyna #zdrowie
  • 13
@piotr-maszkar: ja unikam lasu, krzakow, itd itp. Ale kiedys poszedlem na plaze, poscielilem kocyk, srututu, no i go wytrzepalem skladam i ciach do domu, nie mialem na sobie nic tzn zadnego kleszcza, rano sie budze a tu kleszcz w kolanie, ta #!$%@? musiala sie przyczepic kocyka i wrocilem z nim do domu... mam pecha do nich, musze zakupic dobry "perfum" na to dziadostwo
@Shahtar No to polecam. Działa na wszystko. Komary, kleszcze, moskity, muchy i całą resztę tego tałatajstwa. Stacjonarnie dostaniesz w sklepach wędkarskich, żeglarskich albo ze sprzętem survivalowym.
@Shahtar: nie słuchaj się januszy typu @franaa. Zaimpregnuj ubrania permetryną, to je po prostu zabija a cała reszta środków "odstraszających" na kleszcze praktycznie nie działa. Fanom DEETa polecam to bardzo łatwo sprawdzić- wypsikajcie sobie spodnie i przejdźcie się po jakiejś leśnej łączce z trawą do kolan. Gwarantuje że będą po was łazić.
mlek - @Shahtar: nie słuchaj się januszy typu @franaa. Zaimpregnuj ubrania permetryną...
@mlek: bardzo cenna rada, ale ja nie bede chodzil nigdzie po lasach etc. wierz badz nie ale idac wyrzucic smieci, jakies 70m w obie strony, zlapalem tego #!$%@?... poprostu mam pecha, to o czym piszesz fajna sprawa lecz nie dla mnie, i bede musial januszowac deetem chyba jednak
@mlek I co, pójdzie sobie z kocykiem na plażę i będzie leżał w ciuchach zaimpregnowanych terpentyną xD? Weź specu od siedmiu boleści...
@franaa: tak bo kleszcze siedzą na plaży i opalają się na kocyku, brawo Ty, widać że dużo wiesz o świecie
@Shahtar: deet na kleszcze nie działa ale jak tam se chcesz;] Jak masz do przejścia 70m to wystarczy założyć jasne długie spodnie i po powrocie obejrzeć czy nie ma na nich żadnych czarnych kropek