Wpis z mikrobloga

Jeżeli księża tak walczą z aborcją, to ja proponuję bardzo proste rozwiązanie. Ok! Wprowadzamy całkowity zakaz aborcji.
Ale datki do tej pory przeznaczone na kościół i tacę będziemy przekazywać chorym, niepełnosprawnym i potrzebującym dzieciom z parafii, których lista będzie umieszczona w kościele w widocznym miejscu. Myślę, że to rozwiązanie zadowoli każdego?

#aborcja #wiara #katolicyzm #chrzescijanstwo #ksieza
xandra - Jeżeli księża tak walczą z aborcją, to ja proponuję bardzo proste rozwiązani...

źródło: comment_VAN4hVhelvv10wrY0rKFT4D6W9sUnSXX.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lordus2: Najbardziej spektakularnym pokazem było uznanie za świętą tzw Matki Teresy, która zbijała ogromną kasę na kontach swoich fundacji, chorym natomiast odmawiano podawania lekarstw i środków przeciwbólowych. Dlaczego? Bo twierdziła, że cierpienie uszlachetnia. Szkoda, że ta sadystka, gdy sama zachorowała udała się na leczenie do USA...
  • Odpowiedz
@xandra: dlaczego nie wymienisz św. brata Alberta, bł. ks. Frelichowskiego, św. ks. Kolbe. Może nie znasz, bo przyjmujesz tylko negatywne przekazy o Kościele.
  • Odpowiedz
@lordus2: To nie zmienia faktu, że księża nigdy by na taką propozycję nie poszli, a pod wpływem presji społecznej ze swoich absurdalnych pomysłów by się wycofali. I tego się trzymajmy.
  • Odpowiedz
@xandra: ten pomysł jest absurdalny. Chcesz rządzić nie swoimi pieniędzmi. Księża by na to nie poszli, bo to przypomina MOPS gdzie z podatków wypłaca się zasiłki. Ludzie wpłacali by na Kościół, a Kościół musiałby wypłacać kasę potrzebującym. Wyobraź sobie, że Grażyna chce siedzieć w ciepłym kościele, wpłaca na to hajs, ale kościół dalej jest zimny, bo ksiądz wypłacił potrzebującemu. Możemy dyskutować nad misją, hipokryzją Kościoła itd. ale pomijając te wszystkie
  • Odpowiedz
@lordus2: Oczywiście, że tak. Oby nigdy nie trafiły do tych spasionych, zakłamanych hipokrytów, mamiących naiwnych ludzi obietnicami nieba, którego nikt nigdy nie widział. Nie uważasz, że to zwykłe oszustwo? I zamiast dawać pieniądze im, pomagać potrzebującym. Bez wsparcia finansowego zniknęli by jak sen złoty.
  • Odpowiedz
@xandra: nie uważam, bo wierzę w to niebo. Zapewne nie dajesz im pieniędzy poza podatkami. Pytanie czy pomagasz biednym?
Myślę, że nie zniknęli by. W Cesarstwie Rzymskim prześladowani, są od 2000 lat i mają się dobrze. W Chinach istnieje Kościół podziemny. Dali by rade
  • Odpowiedz